Starý dub

4
 min
3
+
Otvoriť v Readmio

Tento príbeh na dobrú noc prepája život lesa so životom nás ľudí. Staručký dub, poskytujúci ochranu a odpočinok lesným tvorom, sa stáva útulným domovom pre lesné zvieratká. Túto prívetivú atmosféru i pocit istoty a bezpečia prenesie uspávanka aj k deťom.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
Starý dub
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie príbehu v aplikácii

V tmavom hustom lese rástol aj jeden naozaj starý dub. Nikto presne nevie, ako dlho tam je, ale prežil už mnoho generácií a pamätá si toho skutočne veľmi veľa. Často spomína, čo všetko sa za ten siahodlhý čas odohralo v jeho okolí. Svojou mohutnou korunou totiž vytvára dokonalý úkryt pred dažďom, ktorý dopadá na jeho veľké listy. Jeho konáre pripomínajú doširoka otvorené náručie, čo láskyplne prichýli malých obyvateľov lesa.

V košatej korune duba sa usadila aj rodinka hrdličiek. Svojim krásnym spevom vytvárajú priateľskú atmosféru a so starým dubom spolunažívajú v skutočnej harmónii. Všetkým navôkol takto dávajú vedieť, že starý dub je bezpečným prístavom, v ktorom vládne kľud a mier. Pre mladé hrdličky je akousi oázou, kde sa môžu bez obáv pohodlne uložiť vo svojom mäkkučkom hniezde a privrieť oči, aby načerpali nové sily. Určite sa im budú snívať pekné sny o tom, ako aj ony jedného dňa konečne rozprestrú krídla a vznesú sa do výšin so svojimi rodičmi. Vyletia ponad oblaky a vydajú sa na dobrodružnú cestu až tam, kde končí zem a začína more, ktoré sa pomaly vlní pri skalných útesoch.

Dole pri dubovom kmeni sa zas potulujú dva mladé medvede, ktoré sa na chvíľu stratili mame z dohľadu. Dub len mlčky sleduje tie nemotorné medvieďatá a prizerá sa, ako si bezstarostne pochutnávajú na čerstvých lesných plodoch. Ich jemná vôňa pomaly stúpa pomedzi listy, a aj starý dub akoby sa jej chcel zhlboka nadýchnuť. Jeho listy tíško zašumia a mohutný strom slastne privrie oči. Vánok jemne hladí rozkonárenú korunu, ktorá sa nakláňa zo strany na stranu ako loďka na šírom mori, a spoločne s ňou sa pomaly hojdajú aj všetci obyvatelia stromu.

Dve malé veveričky tu tiež našli svoj úkryt. Celý deň skáču zo stromu na strom a hľadajú si niečo malé pod zub, naháňajú sa a objavujú nové…

Tento a ďalšie príbehy nájdete v Readmio

.. celý príbeh nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení