O psovi a levovi

6
 min
5
+
Otvoriť v Readmio

Preceňovanie našich schopností sa nám môže ľahko vypomstiť.Jedného dňa si pes zaumienil, že preskúma blízku džungľu, v ktorej ešte nikdy nebol. A keďže vo svojom okolí bol považovaný za najsilnejšieho a najšikovnejšieho tvora, s týmto vedomím sa vybral aj do nebezpečnej džungle.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
O psovi a levovi
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie rozprávky v aplikácii

Pes Herkules býval v domčeku neďaleko divočiny. Jedného dňa si uvedomil, že napriek tomu, že je divočina na dosah, ešte nikdy v nej nebol. Už o nej čo-to počul, no sám sa tam nikdy neodhodlal ísť. Zaumienil si teda, že je načase, aby aj on na vlastnej koži zažil, čo to tá divočina vlastne je, a najmä, čo všetko sa tam nachádza.

Nevedel síce, aké tam žijú zvieratá, no vôbec neuvažoval o tom, že by sa mal kohosi obávať a byť opatrný. Tam, kde žil doteraz, bol považovaný za výborného lovca. Bol rýchly, silný a s hocikým si vedel poľahky poradiť. Bol si viac než istý, že aj v divočine bude budiť rešpekt a nič mu nehrozí.

A tak sa Herkules zavčas rána vybral na výlet spoznávať divočinu. Nebojácne sa rozbehol a už zanedlho sa ocitol pred jej bránami. Vykračoval si smelo po divočine, obzeral sa vôkol seba a objavoval krásy divočiny, do ktorej vstúpil. Všetko okolo bolo sýtozelené a tráva bola taká vysoká, že by sa v nej ukryl aj medveď. Každú chvíľu sa odniekiaľ ozýval šuchot, ktorý mu prezrádzal, že v divočine nie je sám.

Zakrátko sa len kúsok od neho objavil lev s veľkou huňatou hrivou. Pomaly prechádzal pozdĺž vysokej trávy a nikoho naokolo si nevšímal. Herkules ešte nikdy takéto zviera nevidel a ani o ňom nič nepočul.

Lev bol síce veľký, no Herkules sa ho vôbec nezľakol. Dokonca si zmyslel, že by ho mohol uloviť a dať si na večeru. Zvierat už chytil toľko, že sa nebál ani väčších protivníkov a vedel, že aj s týmto tu si poradí ľavou zadnou. Herkules chvíľu ticho za levom kráčal, potom pridal a rozbehol sa k útoku. Keď už bol lev na dosah, pes Herkules sa odrazil na skok. V tej chvíli však majestátny lev…

Túto a ďalšie rozprávky nájdete v Readmio

... celú rozprávku nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení