Jak uspat zvířátka na farmě

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Tato ukolébavka vás zavede na rušnou farmu, která se s končícím se dnem postupně utiší, a její obyvatelé se ukládají ke spánku. Děti mohou dát dobrou noc všem zvířátkům a zároveň se tak i ony naladí na přicházející noční odpočinek.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Jak uspat zvířátka na farmě
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

Dnes se podíváme na jednu farmu plnou všelijakých zvířátek, kde právě teď končí den. Zářivé sluníčko už dávno zašlo za obzor a všude kolem je už skoro úplná tma. Neúnavný vánek se ještě prohání po nedalekých loukách a jemně hladí stébla trávy a květiny, které se pomaličku pohupují v jeho rytmu a postupně zavírají svoje poupata. I drobní cvrčci právě dohrávají svoji poslední skladbu tohoto večera. Tímto nám dávají vědět, že už je ten správný čas, abychom všechna zvířátka na farmě společně uložili ke sladkému spánku.

Nejdříve nahlédneme do chléva, kde bydlí hnědo-bílá kravička s velkýma očima a zvonkem na krku. Zlehka ji pohladíme po hlavě. Kravička se potom už jen trochu protáhne a najde si to nejměkčí místo na nové podestýlce. Ještě si naposled zívne, a za malou chviličku už ospale přivírá oči. Potichoučku se od ní vzdálíme a sfoukneme svíčku, aby se kravičce potmě příjemně spalo.

Také kačenky venku v jezírku se připravují ke spánku. Důkladně si čechrají peří, aby do něj mohly sklonit svoje unavené hlavičky. My jim opatrně vytvoříme na hladině jemné vlnky, na kterých se budou pohupovat. Při kolébání se na vodě totiž usínají nejraději. Podívej, zdá se, že už i usnuly.

I my už půjdeme co nevidět spát, ale ještě se podíváme na prasátka. Všechna čtyři pohodlně leží ve své ohrádce jedno vedle druhého a spokojeně odfukují. Určitě se jim bude zase zdát, jak vesele skotačí po dvoře se svými kamarády. Také prasátkům zhasneme světlo, aby se jim lépe spalo. Až přijde čas vstávání, na růžových čumáčcích je skrz okno polechtá hřejivé sluníčko, které je probudí do nového rána.

Hned vedle nich žijí tři neposedná kůzlátka. Dnes skoro celý den skotačila na dvoře, ale teď nastal čas uložit je k nočnímu spánku, aby měla zítra dost energie, protože i ona se musí každý den učit stále nové věci. Naštěstí se na farmě pořádně rozpršelo, a tak si i malá kůzlátka rychle našla útulné místo na čerstvé slámě, kde jim bude teploučko. Zaposlouchala se do příjemného šumu, který obklopil celou farmu i okolí, a pomalu jedno po druhém usnula. My už jen potichu zhasneme světlo a necháme je klidně spát.

Na veselé farmě najednou zavládl pokoj a klid. Jemný déšť nadále potichoučku bubnuje na střechu, určitě budeme mít i my krásné sny. Květiny na loukách už dávno spí ve svých zavřených poupatech. I kravička už sní svůj další pěkný sen. Kačenky se ladně přesunuly pod velké lopuchy, aby se ukryly před kapkami deště, ale jemné vlnky na hladině jezírka je zakrátko opět uspaly. I prasátkům se jistě něco milého zdá, protože všechna čtyři spokojeně ze spánku pochrochtávají. Ani kůzlátka se nenechají ničím rušit a sní o tom, jak budou zase od rána vyvádět na dvoře a objevovat nové věci.

A teď už opravdu nadešel čas, abychom se i my pohodlně uložili do svých postýlek, zavřeli oči a zaposlouchali se do lahodné hudby dešťových kapek, které nám hrají na dobrou noc. Krásné sny.

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play