Noc pod širákom

3
 min
3
+
Otvoriť v Readmio

Čo tak vyraziť si jedného dňa na malý výlet v prírode? Večerom pozorovať blikajúce hviezdy priamo zo spacáka či hľadieť do plameňov pravého táboráka môže byť vskutku krásny a príjemný zážitok.Pobyt v prírode a na čerstvom vzduchu prospieva našej imunite.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
Noc pod širákom
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie rozprávky v aplikácii

Predstav si, že spolu sedíme pri táboráku. Je teplý letný večer. Večerné zore v diaľke tmavnú a slniečko už zachádza za obzor. Pomaly sa k nám prikráda noc a začína obliekať celý svet do černastého plášťa. Gitara práve dohrala posledné tóny a pred nami praská ohník. Celý večer sme ho spoločne kŕmili pripravenými polienkami. Ale teraz je už čas nechať ho dohorieť. Sleduj, ako sa plamienky zmenšujú a ako sa postupne menia na malé iskričky. Tie budú ešte chvíľku lenivo poletovať pomedzi rozžeravené uhlíky v ohnisku.

Konečne, aj posledný plameň dohorel a z hromady popola už len sem-tam vyletí iskra. Pozri sa, ako sa odrazu okolo nás zotmelo. Príroda sa stíšila, uhlíky začínajú chladnúť. Je čas ísť spať.

Poďme sa schovať do spacáka a odtiaľ budeme sledovať oblohu. Pozri sa, koľko vyšlo hviezd. Takmer to vyzerá, akoby iskry z nášho ohňa vyskočili na nebo a rozsypali sa tam ako hŕba žiariacich koráliek. Poriadne sa zababuš, zavri oči a predstav si, že ti jedna z hviezdičiek vkĺzla do spacáka. Priniesla ti trochu tepla z oblohy. Malá hviezdička zablúdila až k tvojim nohám a jemne ti pošteklila chodidlá. Cítiš, ako pomaličky stúpa celým tvojím telom teplo. Nohy oťaželi a uvoľnili sa. A hviezdička preskočila až na bruško. Kúzelné teplo sa rozlieha až k tvojim ramenám. Celý trup oťažel a uvoľnil sa. Hviezdička teraz sedí na tvojej dlani. Cítiš, ako jej magické teplo prúdi od končekov prstov až ku krku. A teraz ti zahrieva aj druhú ruku. Príjemné teplo stúpa vyššie a vyššie, už ho cítiš aj v krku a na lícach, rozlieva sa po celej tvojej tvári.

Hviezdička je pre dnešok s prácou hotová. Nastav jej prst. Jemne do nej fúkni a vyprevadíme ju späť na oblohu.

Hviezdička už stúpa hore k oblohe, a tak už aj ty môžeš pokojne spať. Stále…

Túto a ďalšie rozprávky nájdete v Readmio

... celú rozprávku nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení