Naozajstná princezná

6
 min
3
+
Otvoriť v Readmio

Byť princeznou neznamená len obliekať si pekné šaty, nosiť korunku či neustále tancovať.Príbeh o malej žiačke Janke, ktorú škola vôbec nebaví. Oveľa radšej by bola princeznou. No jedného dňa zažije v škole niečo vskutku nevšedné.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
Naozajstná princezná
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie príbehu v aplikácii

Do školy v mestečku chodila jedna žiačka. Volala sa Janka. Bola šikovná a múdra, no škola ju veľmi nebavila. Stále snívala o tom, aké by to bolo, keby bola princeznou.

„Je jediná v triede, ktorá ešte nevie poriadne prečítať ani prvé písmená v abecede,“ sťažovala sa pani učiteľka Jankiným rodičom.

No jedného dňa, keď sa v škole učili písmeno P, sa stalo čosi nezvyčajné.

Žiaci si otvorili učebnice a čítali slová začínajúce sa týmto písmenom: PERO, PAVÚK, PEŇ. A pri každom slove bol vždy aj pekný obrázok. PRAVÍTKO, PRASIATKO, PRINCEZNÁ. Pri slove PRINCEZNÁ bola nakreslená vežička s jediným malým okienkom. A v tom okienku bola uväznená princezná. Ako sa tak Janka pozerala na ten obrázok, zazdalo sa jej, že princezná niečo hovorí, ba skôr kričí. Ale Janka nič nepočula. Naklonila sa bližšie a pozorne sa zadívala na obrázok v učebnici. Áno, kreslená princezná naozaj otvárala ústa. No ona stále nič nepočula. Priložila si teda ucho priamo k obrázku. Teraz už celkom jasne začula slová, ktoré vychádzali rovno z jej učebnice.

„Pomoc!“ kričala kreslená princezná. „Drak!“

„Drak?“ divila sa Janka, pretože nijakého nevidela. „A kde?“

„Tam, v diaľke,“ kreslená princezná vystrčila prst cez zamrežované okienko a ukázala kamsi na náprotivnú stranu v učebnici. Bola tam OPICA, OKO aj OSTROV, lebo to bola strana s písmenom O. Ale žiadny drak tam nebol. Janka teda rýchlo nalistovala stranu s písmenom D. A čo nevidí? Drak pri svojom slove chýbal. Znepokojene listovala späť stranu po strane.

„Aha, tu je!“ našla o chvíľu draka letieť nad LESOM na strane s písmenom L. „Už je blízko! Musím princeznej pomôcť,“ rýchlo si nalistovala stranu s princeznou. „Ako ti pomôžem?“ pritisla si ucho k čítanke.

„Musíš ma odtiaľ dostať!“ kričala princezná z plných pľúc, no Janka ju ledva počula.

„Ale ako?“ opýtala sa bezradne,…

Tento a ďalšie príbehy nájdete v Readmio

.. celý príbeh nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení