Ako uspať zvieratká na farme

5
 min
3
+
Otvoriť v Readmio

Táto uspávanka vás zavedie na rušnú farmu, ktorá sa s končiacim sa dňom postupne utíši, a jej obyvatelia sa poberajú spať. Deti môžu dať dobrú noc všetkým zvieratkám, a zároveň sa tak aj ony naladia na prichádzajúci nočný odpočinok.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
Ako uspať zvieratká na farme
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie príbehu v aplikácii

Dnes sa pôjdeme pozrieť na jednu farmu plnú všelijakých zvieratiek, kde sa práve teraz končí deň. Žiarivé slniečko už dávno zašlo za obzor a všade navôkol je už takmer úplná tma. Neúnavný vánok sa ešte preháňa po neďalekých lúkach a jemne hladí steblá trávy a kvietky, ktoré sa pomaličky kolíšu v jeho rytme a postupne zatvárajú svoje púčiky. Aj drobné svrčky akurát dohrávajú svoju poslednú skladbu tohto večera. Týmto nám dávajú vedieť, že už je ten správny čas, aby sme všetky zvieratká na farme spoločne uložili na sladký spánok.

Najskôr nazrieme do maštale, kde býva hnedo-biela kravička s veľkými očami a zvončekom na krku. Zľahka ju pohladíme po hlave. Kravička sa potom už len trochu popreťahuje a nájde si to najmäkšie miesto na novej podstielke. Ešte si poslednýkrát zívne, a o malú chvíľočku už ospalo priviera oči. Potichučky sa od nej vzdialime a sfúkneme sviečku, aby sa kravičke potme príjemne spalo.

Aj kačičky vonku v jazierku sa pripravujú na spánok. Dôkladne si šuchoria perie, aby doň mohli skloniť svoje unavené hlávky. My im opatrne urobíme na hladine jemné vlnky, na ktorých sa budú pohojdávať. Pri kolísaní sa na vode totiž zaspávajú najradšej. Pozri, zdá sa, že už aj zaspali.

Aj my už pôjdeme čoskoro spať, no ešte sa pozrieme na prasiatka. Všetky štyri pohodlne ležia vo svojej ohrádke jedno vedľa druhého a spokojne si odfukujú. Určite sa im bude zas snívať, ako veselo šantia po dvore so svojimi kamarátmi. Aj prasiatkam zhasneme svetlo, aby sa im lepšie spalo. Keď príde čas vstávania, na ružových rypáčikoch ich cez okno pošteklí hrejivé slniečko, ktoré ich prebudí do nového rána.

Hneď vedľa nich žijú tri neposedné kozliatka. Dnes sa skoro celý deň jašili po dvore, no teraz nastal čas uložiť ich na nočný spánok, aby mali zajtra dosť energie. Našťastie sa na…

Tento a ďalšie príbehy nájdete v Readmio

.. celý príbeh nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení