V pekle

9
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Příběh o tom, jak si lidé i v dávných dobách nejvíce přáli, aby dobro vždy zvítězilo nad zlem. Udatný syn chudé vdovy se vydal zachránit královu dceru poté, co ji unesl čert. Cestu do pekla našel díky staré ženě, která mu dala indicie. Pak už společně s princeznou přelstili čerta, dostali se na svobodu a pomohli i dalším dvěma uneseným dívkám.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
V pekle
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Žil jednou jeden mocný král, který měl překrásnou dceru. Jednoho dne se princezna procházela po louce, když tu najednou přiletěl strašný drak, chytil k smrti vyděšené děvče a odnesl ho pryč. Drak nebyl nikdo jiný než sám čert a dívčinu unesl do pekla.

Král byl velmi nešťastný, když se dozvěděl, že mu dceru odnesl pekelný drak. Vyhlásil, že kdo mu dceru z pekla vysvobodí, dostane za odměnu království a ruku jeho dcery. Přicházeli mnozí, kteří se pokoušeli dostat do pekla, ale ať se namáhali sebevíc, cestu nenašli.

Jednoho dne však přišel udatný syn chudé vdovy, která žila ve velké bídě. Přihlásil se u krále a chtěl se pokusit královskou dceru vysvobodit. Král mu zopakoval svůj slib a mládenec se vydal na zkušenou.

Jak tak šel, všech se vyptával, zda jde správnou cestou do pekla, ale nikdo mu neuměl odpovědět. Až natrefil na jednu starou, špinavou stařenku, která byla tak sešlá, že se jí ani na nic neptal.

Ale ona sama k němu promluvila: „Kamže ses vydal, mládenče?“

„Ach, mám se vydat do pekla, ale neznám cestu,“ odpověděl.

„To ti věřím, příteli,“ říká stařenka, „když se chceš dostat do pekla, musíš si vzít tento proutek, co nosím pod paží. Cestou uvidíš před jedním domem černého kohouta, toho musíš chytit a vytrhnout mu pírko. Potom potkáš černého kozla, který tě bude chtít nabrat na rohy. Tomu musíš vytrhnout z brady jednu štětinu. Ostatní už sám uvidíš.“

Stařenka mu dala proutek, a když jí chtěl mládenec poděkovat, rychle odešla. Když se chtěl za ní vydat, proutek ho zastavil a ukázal opačným směrem. Mládenec následoval proutek, až přišel k selskému domu, před kterým stál černý kohout. Jen co uviděl pocestného s proutkem, začal třepat křídly, utíkat a snažil se odletět. Ale náš hoch byl hbitější a kohouta rychle lapil. Mohl…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení