Tahal dědek řepu

8
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Společnými silami dokážeme zdolat i ty největší překážky. Známá pohádka o dědečkovi, kterému v zahradě vyroste z malého semínka tak velká řepa, že ji ani nemůže vytáhnout ven ze země. Naštěstí má dědeček šikovné pomocníky a společnými silami nakonec řepu přece jen vytáhnou.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Tahal dědek řepu
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Byl jednou jeden dědek, který žil se svojí ženou v malém domku s velkou zahradou. V této zahradě pěstoval nejrůznější druhy ovoce a zeleniny.

Jednoho dne, když už zmizel sníh a příroda se opět začínala probouzet, vyšel dědek před svůj domek, aby se trochu protáhl a vyhřál si kosti na jarním slunci.

Vtom spatřil na zemi malé semínko.

„Ejhle, jaké maličké semínko. Kdo ví, odkud tě sem vítr přivál. I tobě najdu nějaké pěkné místo v mojí zahradě. Zasadím tě a uvidíme, co z tebe vyroste,“ promlouval dědek k semínku, jako by to bylo živé stvoření.

Odnesl ho ke svým výsadbovým řádkům a na kraji jednoho z nich vyhloubil do země malou jamku. Vložil do ní semínko, opatrně zasypal hlínou a pokropil vodou. A už zbývalo jen čekat, jaké překvapení to vítr na dědkův dvůr přivál.

Počasí bylo přející a už za pár dní se zpod země začalo prodírat něco zeleného. Zanedlouho se objevily první dva malé lístečky. Dědek rostlinku pravidelně zaléval a okopával, aby se jí dobře dařilo. Neustále přitom přemýšlel, co z toho maličkého semínka nakonec vyroste. Malá rostlinka byla pro něho stále záhadou a ani babka netušila, co to asi tak může být.

Ke dvěma lístečkům se postupně přidaly další a další a pod nimi se objevil velký bílý kořínek. A tak už dědek dobře věděl, co mu vítr přivál. V zahradě mu vyrostla řepa. Ta rostla jako z vody a z malého kořínku zanedlouho vyrostla řepa velká jako svět.

Nu a nadešel den, kdy bylo třeba řepu vytáhnout ze země. Dědek si vyhrnul rukávy, chytil řepu za velké listy a zatáhl. Ale velikánská řepa se v zemi ani nepohnula. Zkusil to tedy znovu, tentokrát už plnou silou. Pořádně se zapřel nohama a táhl, až byl červený jako rak.

„Však já tě z…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení