Starý dub

4
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Tento příběh na dobrou noc propojuje život lesa se životem nás, lidí. Stařičký dub, poskytující ochranu a odpočinek lesním tvorům, se stává útulným domovem pro lesní zvířátka. Tuto přívětivou atmosféru i pocit jistoty a bezpečí přenese ukolébavka i dětem.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Starý dub
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

V tmavém hustém lese rostl i jeden opravdu starý dub. Nikdo přesně neví, jak dlouho tam je, ale přežil už mnoho generací a pamatuje si toho skutečně hodně. Často vzpomíná, co všechno se za ten sáhodlouhý čas odehrálo v jeho okolí. Svojí mohutnou korunou totiž vytváří dokonalý úkryt před deštěm, který dopadá na jeho velké listy. Jeho větve připomínají doširoka otevřenou náruč, která poskytne láskyplné přístřeší malým obyvatelům lesa.

V jeho košaté koruně se také usadila rodinka hrdliček. Svým krásným zpěvem vytvářejí přátelskou atmosféru a se starým dubem spolu žijí v opravdové harmonii. Všem kolem takto dávají na vědomí, že starý dub je bezpečným přístavem, v němž vládne klid a mír. Pro mladé hrdličky je jakousi oázou, kde se mohou bez obav pohodlně uložit ve svém měkoučkém hnízdě a zavřít oči, aby načerpaly nové síly. Určitě se jim budou zdát pěkné sny o tom, jak i ony jednoho dne konečně rozprostřou křídla a vznesou se do výšin se svými rodiči. Vyletí nad oblaka a vydají se na dobrodružnou cestu až tam, kde končí země a začíná moře, které se pomalu vlní u skalních útesů.

Dole u dubového kmene se zase potulují dva mladí medvědi, kteří se na chvíli ztratili mámě z dohledu. Dub jen mlčky sleduje ta nemotorná medvíďata a přihlíží, jak si bezstarostně pochutnávají na čerstvých lesních plodech. Jejich jemná vůně pomalu stoupá mezi listy, a i starý dub jako by se jí chtěl zhluboka nadechnout. Jeho listy tiše zašumí a mohutný strom slastně přivře oči. Vánek jemně hladí rozvětvenou korunu, která se naklání ze strany na stranu jako loďka na širém moři, a společně s ní se pomalu houpají i všichni obyvatelé stromu.

Dvě malé veverky tu také našly svůj úkryt. Celý den skáčou ze stromu na strom a hledají si něco malého na zub,…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení