Pohádka o berušce

3
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Tento milý příběh o malé berušce, která si během slunečného dne najde klidné místo na jednom z listů rozkvétající jabloně, určitě naladí i vaše děti na příjemný odpočinek.Nechte se unášet příjemnou atmosférou, která je přímo ideální na poobědový odpočinek.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Pohádka o berušce
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Na zeleném lístku kvetoucí jabloně lenošila beruška. Měla černě puntíkaté červené krovky, šest štíhlých nožiček, černý nos a na tváři blažený úsměv. Byl sluncem zalitý jarní den a naše beruška se zrovna chystala k odpolednímu spánku. Postupně si protáhla první, druhou, třetí, čtvrtou, pátou a šestou nožku, načechrala si krovky a zhluboka si zívla. Zamhouřila oči a usmála se ještě víc.

Pojď si také zavřít oči a zhluboka se nadechni. Představ si, že tě, stejně jako berušku, hladí po tvářích teplý vánek. Květy stromu sladce voní a na nose tě šimrají sluneční paprsky.

Přes přivřená oční víčka se beruška zadívala na modrou oblohu, po které poletovaly bílé obláčky. Pojď je spolu s ní spočítat. První mráček má tvar srdíčka. Druhý mráček připomíná ptáčka. Třetí mráček vypadá, jako kdyby oblohou putoval velký, nadýchaný slon. A podívejme se, čtvrtý mráček připomíná naši berušku s roztaženými krovkami. Beruška si s úsměvem jemně zabroukala pod fousy a dál si užívala sluneční paprsky a lehké hlazení větříku. Nožičkami jí prostupovalo teplo dále do těla a do uší jí zpívaly kamarádky včelky, které zrovna měly na jabloni nějakou práci. Slyšíš je, jak bzučí?

Sluníčko se trochu zakabonilo a teplý vánek, který doteď foukal jen mírně, nepatrně přidal na síle. Tlačí před sebou mraky rychleji a rychleji. Pátý, šestý, sedmý, beruška už je ani nestačí počítat. Lísteček, který si vybrala za své odpolední lehátko, se ve větru zakolébal a ve vzduchu zavoněla voda. Beruška se vědoucně usmála a zalezla hlouběji do koruny jabloně. Akorát včas, na její lístek zrovna dopadla první kapka.

Jarní přeháňka už zahalila korunu rozkvetlého stromu. Zavři si oči a poslouchej, jak padající voda rozšuměla větve a listí. Představ si, jak vás s beruškou oba dva kolébá vánek, vzduch voní deštěm a občas vás pod nosem polechtá zatoulaný…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení