Plastíkova dobrodružství

9
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Hrdina této pohádky je vcelku netradiční – je to kus plastu! Přečtěte si o neobvyklých dobrodružstvích, která zažil, a místech, která navštívil, a také se dozvíte víc o recyklaci a ochraně životního prostředí.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Plastíkova dobrodružství
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Milé děti, povím vám svůj příběh. Jmenuji se Plastík a jsem náhrdelník. Opravdu krásný náhrdelník. Vyrobily mě Magdiny ruce a teď žiji u Anny. Má mě moc ráda. Bydlí ve městě a nosí mě s sebou úplně všude. Díky ní jsem toho už tolik viděl!

Dostal jsem do divadla a do kina, a dokonce i do zoo. A když mě Anna zrovna nenosí, odpočívám u ní doma. Mám místo na věšáčku v koupelně vedle dvou kamarádů – korálků a náramku. V koupelně je příjemné teplo, svítí sem slunce a voní to tu mýdlem.

Jenže vždycky to tak neplatilo. Kdysi dávno jsem byl totiž dětská hračka, tedy součást plastové kuličkové dráhy. Když mě v továrně vyrobili, cítil jsem velkou hrdost a nemohl jsem se hraní s dětmi dočkat. Bylo nás takových hodně a všichni jsme se moc těšili.

Po nějaké době nás odvezli do obchodu a tam jsme čekali, až si nás někdo vybere. Když už jsem si začínal myslet, že si mě nikdo nekoupí, přiběhl ke mně chlapeček. Jmenoval se Kubík a popadl mě do náruče.

„Tuhle, mami, tuhle chci!“ zvolal a otočil se na maminku. Maminka přikývla. Odešli se mnou k pokladně, zaplatili a odnesli si mě domů. Konečně jsem někomu patřil! Měl jsem takovou radost. V mém novém domově to vonělo po vanilce a moc se mi tam líbilo. V pokojíčku navíc bydlelo mnoho dalších hraček. Těšil jsem se, jak si spolu budeme hrát.

Kubík s tatínkem mě hned ten první den postavili a chvíli to byla zábava. Jenomže mě nevyrobili úplně kvalitně a občas jsem se rozpadal. Tatínek mě musel pořád opravovat a to Kubíka jednou rozčílilo natolik, že se mnou hodil o zeď. Au, to bolelo!

Tatínek mě potom uklidil zpátky do krabice a tam jsem od té doby ležel.…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení