Obláček

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

V této uspávance pro nejmenší děti se vydáme do kouzelné krajiny plné kouzelných dobrodružství. Stačí nasednout na malý obláček a můžeme se vydat na cestu až do říše snů.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Obláček
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

Dnes se vydáme na nádhernou cestu plnou kouzelných dobrodružství a příjemných zážitků. Představ si zázračný obláček, který tě vezme tam, kde bydlí paní duha, a také ke kouzelným vílám. Budeš se vznášet nad loukami posetými barevnými květy, jejichž příjemná vůně se rozplývá široko daleko. Tvůj nový kamarád obláček tě vezme do jedné magické země.

Nejdříve však zavři očka. Ve své postýlce si najdi to nejměkčí místo, aby ses cítil příjemně a klidně. Protože teď je ten správný čas dobře si odpočinout a načerpat nové síly do nového dne. Tvoje nožky i ručky jsou uvolněné a úplně lehoučké – jako by tě něco nadnášelo. Polož si ruce na bříško a pozoruj, jak se ti s nádechem zvedají a s výdechem klesají. Hluboký nádech, ruce jdou nahoru. A pomalý výdech, ruce jdou dolů. A ještě jednou. Hluboký nádech a pomalý výdech. Sleduj své ruce. Nádech a výdech. Všechny nezbedné myšlenky můžeš klidně odfouknout někam pryč. Obláček tě teď vezme za ruku a společně se vydáte na malý dobrodružný výlet.

Pomalu plavete po modré obloze mezi jinými obláčky. Všímej si, jaké mají různé tvary. Jeden se podobá velké kačence, druhý zase vypadá jako autíčko. A podívej se tam napravo, to bude zas srdíčko. Zkus jim zamávat. Podívej, jak jsou rádi, že jsi mezi nimi. Všechny obláčky se jemně kolébají a ty spolu s nimi. Nahoru a dolů. Přesně jako tvůj klidný dech. Nádech a výdech. Teď můžeš v duchu požádat vánek, ať do vás trochu foukne. Cítíš se příjemně a lehoučce. To proto, že tvoje svaly jsou úplně uvolněné. Tvé tělo teď nabírá nové síly na zítřejší den. Ještě jednou se zhluboka nadechni a pomaličku vydechni. A ještě jednou. Nádech, výdech.

Jemňoučký vánek vás zavál až přímo k barevným loukám. Podívej, jak se stébla trávy i květy jemně vlní…

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení