O psu a lvu

6
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Přeceňování našich schopností se nám může lehce vymstít. Jednoho dne si pes umínil, že prozkoumá blízkou džungli, ve které ještě nikdy nebyl. A protože byl ve svém okolí považován za nejsilnějšího a nejšikovnějšího tvora, s tímto vědomím se vydal do nebezpečné džungle.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
O psu a lvu
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Pes Herkules bydlel v domku nedaleko divočiny. Jednoho dne si uvědomil, že přestože je divočina na dosah, ještě nikdy v ní nebyl. Už o ní něco slyšel, ale sám se tam nikdy neodhodlal jít. Umínil si tedy, že je načase, aby i on na vlastní kůži zažil, co to ta divočina vlastně je a zejména co všechno se tam dá najít.

Nevěděl sice, jaká tam žijí zvířata, ale vůbec neuvažoval o tom, že by se měl někoho bát a být opatrný. Tam, kde žil dosud, byl považovaný za výborného lovce. Byl rychlý, silný a s kdekým si uměl snadno poradit. Byl si víc než jistý, že i v divočině bude budit respekt a nic mu nehrozí.

A tak se Herkules brzy ráno vydal poznávat divočinu. Nebojácně se rozběhl a zanedlouho se ocitl před jejími branami. Vykračoval si směle po divočině, rozhlížel se kolem sebe a objevoval krásy divočiny, do které vstoupil. Všechno bylo sytě zelené a tráva byla tak vysoká, že by se v ní ukryl i medvěd. Každou chvíli se odněkud ozývalo šustění, které mu prozrazovalo, že v divočině není sám.

Zakrátko se jen kousek od něho objevil lev s velkou huňatou hřívou. Pomalu přecházel podél vysoké trávy a nikoho kolem si nevšímal. Herkules ještě nikdy takové zvíře neviděl a ani o něm nic neslyšel.

Lev byl sice velký, ale Herkules se ho vůbec nelekl. Dokonce si usmyslel, že by ho mohl ulovit a dát si k večeři. Zvířat už chytil tolik, že se nebál ani větších protivníků a věděl, že i s tímto tady si poradí levou zadní. Herkules chvíli tiše za lvem kráčel, potom přidal a rozběhl se k útoku. Když už byl lev na dosah, pes Herkules se odrazil ke skoku. V té chvíli však majestátní lev prudce otočil hlavu a upřel…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení