Noro, který se neuměl nudit

6
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Noro je na první pohled obyčejný chlapec, ale kamarádi o něm říkají, že má jednu superschopnost: neumí se nudit. Jednoduše to nedokáže! Proto se jeho kamarádi pokusí Nora naučit, jak nuda vypadá. Podaří se jim to?

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Noro, který se neuměl nudit
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Pan učitel říkával, že každé dítě je něčím speciální. U některých to bylo jasné: Vaneska z konce ulice dovedla nakreslit překrásné obrázky křídou na chodník. Anička nádherně zpívala a Robin dokázal jet na kole nejrychleji ze všech.

No a Noro? Norbert, kterému nikdo neřekl jinak než Noro, byl nejspeciálnější ze všech. Neuměl se totiž nudit.

Nikdo netušil, jak je to možné. Když venku celý den pršelo a děti musely zůstat uvnitř, nedaly rodičům vydechnout a neustále kvílely „Mamííí, já se strašně nudííím! Tatííí, to je ale nuda!“

Ale Noro ne. Noro si ani nevšiml, že prší, protože od rána vyráběl cosi z ruliček od toaletního papíru.

Když stál s maminkou a bráškou v dlouhé frontě u pokladny, jeho bráška křičel a zlobil se, že se nudí. Ale Noro nejprve spočítal všechny žvýkačky a sladkosti vyložené u pokladny a potom bráškovi ukázal, že pípající pokladna zní jako robot a trochu tak i vypadá. Nakonec je musela maminka po zaplacení táhnout pryč, protože se robotického pípání nemohli nabažit.

Když šla celá třída na lékařskou prohlídku a museli dlouho, předlouho čekat v nudné čekárně, Noro si všiml, že kosočtvercové dlaždice na podlaze vypadají tak trochu jako překážková dráha. A vymyslel hru, ve které se děti musely potichounku přesouvat z jedné dlaždice na druhou, aby se dostaly do cíle. Ani nevěděly jak, a bylo po prohlídce.

Všechny maminky a tatínkové se pokaždé zaradovali, když k nim měl Noro přijít na návštěvu. A někdy dokonce sami volali Norovým rodičům: „Dobrý den, nechtělo by se náhodou Norovi zastavit se u nás a trochu si pohrát? Naše děti se zase nudí.“

I Norovi spolužáci si všimli, že kde je Noro, tam nikdy nebývá nuda.

„Noro, ty máš asi nějakou superschopnost,“ říkávali mu. „Určitě máš v sobě nějakou strunku, které se…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení