Mravenci a louže

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Černí a rezaví mravenci se vzájemně nemají v lásce. Ani dnes se nevyhnou potyčce. Ale jakmile lesní obyvatele postihne veliký liják a v nebezpečí se ocitnou jedni i druzí, černí mravenci váhají, zda nemají svých hádek zanechat. Jak se nakonec rozhodnou?

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Mravenci a louže
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Parta černých mravenců se vracela jednou vpodvečer domů do mraveniště. Měli za sebou náročný den plný nošení větviček a jehličí sem a tam. A proto se nejvíc ze všeho těšili, až si lehnou do postele a pořádně se vyspí.

Náhle však jeden z nich zahlédl pod starým dubem ležet velikou, šťavnatou malinu. Zavelel kamarádům a vydali se pro ni. Za takovou kořist jim královna opravdu poděkuje!

Sotva se však rozestoupili kolem maliny, aby ji zvedli a odnesli, od dubu se ozval dupot. Blížila se k nim skupina rezavých mravenců!
Jak je známo, černí a rezaví mravenci se odjakživa nemají moc v lásce. Černí mravenci se totiž věnují poctivé práci na stavbě mraveniště a krmení královny. Rezaví jsou naopak známí jako lesní loupežníci.

Ačkoliv jsou černí mravenci mírumilovní tvorové, bránili se statečně. Rezavých byla sice v boji přesila, ale neuměli držet při sobě, takže nakonec černí zvítězili. Malinu si hodili na ramena a rychle utíkali, aby se na ně náhodou loupežníci nevrhli znovu.

Hrdinové byli v mraveništi za svůj úlovek náležitě oceněni. Po dobré večeři se konečně vydali do postelí.

Ale v noci se lesem prohnala silná bouře. Vítr kvílel mezi stromy a silný déšť poničil velkou část mraveniště. Černí mravenci se ani nestihli vyspat a už museli znovu vstávat a dát se do práce. Pečlivě stavěli větvičku za větvičkou, aby mraveniště opravili.

Najednou přišli poslové se špatnou zprávou: „Za mraveništěm je obrovská louže! Topí se v ní brouci i mravenci!“

Černí mravenci neváhali a vydali se na pomoc. Společně vzali dlouhé stéblo trávy a opatrně se přibližovali ke kaluži. Nejprve vytáhli tři své kamarády, černé mravence. Ti tři se hned oklepali a rovnou se přidali k záchranné akci.

Další byl na řadě pantáta roháč, a to je pořádně velký brouk. Náramně se zpotili,…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení