Malenka

13
 min
8
+
Otevřít v Readmio

Klasická pohádka od světoznámého pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Půvabnou Malenku čekají různé nástrahy. Nejprve ji unese žába, která chce Malenku za nevěstu pro svého syna, a později jí zase hrozí svatba se slepým bezcitným krtečkem. Avšak nakonec přece jen najde vytoužené štěstí a lásku.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Malenka
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Žila jednou jedna osamělá žena, která velmi toužila po děťátku. Bydlela daleko od vesnice a většinu času trávila na svojí zahrádce nebo v ovocném sadu. Měla jen jedinou kamarádku, která byla dobrou čarodějnicí. Čarodějnice byla přesvědčená, že z její kamarádky by byla opravdu skvělá máma, a tak jí jednoho dne darovala maličké semínko. Ale nic víc jí neřekla. Ani to, co z něho vyklíčí.

„Dobře se o něj starej, vlož ho do té nejlepší půdy, jakou máš, zalévej ho jen čistou vodou a čas od času k němu mluv,“ radila jí čarodějnice.

Žena byla zpočátku trochu zmatená, ale radovala se i z tak drobného dárku.

Když přišla domů, udělala přesně to, co jí přítelkyně poradila. Vyhrabala kousek země, semínko zasadila a už zakrátko viděla, že rostlinka klíčí rychleji než ostatní. Za necelé dva dny z ní už bylo malé pouupátko.

„Jak jsi hezká,“ promluvila žena k rostlince a dotkla se uzavřeného kalíšku. Vtom se kalich otevřel a kvítek rozkvetl. Žena zůstala překvapeně hledět, protože uvnitř žlutého kvítku sedělo drobné děvčátko.

„Snad mi čarodějnice darovala vytouženou dcerku?“ pomyslela si. Nesmírně se zaradovala a vzala děvčátko do dlaně. Byla maličká jako její malíček, a tak jí dala jméno Malenka.

Malenka byla roztomilé dítě: měla dlouhé zlaté vlásky a šaty z lupínků.

„Dítě moje drahé,“ šťastně šeptala žena.

„Dobrý den, maminko,“ pozdravila ji Malenka jemným hláskem.

A tak se ženě splnil její největší sen a stala se matkou. Byla nepopsatelně šťastná. A protože se pomalu schylovalo k večeru, začala pro Malenku připravovat postýlku. Zhotovila kolébku z ořechové skořápky, vystlala ji lupínky a dítě uložila. Pohoupala ji, dala pusu na dobrou noc a obě se vydaly do říše snů.

Od té doby trávila žena všechen svůj čas s Malenkou a konečně se přestala cítit osamělá. Společně si šily šaty, staraly se o…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení