Zajac a lev

9
 min
5
+
Otvoriť v Readmio

Šikovnosťou a vynaliezavosťou môžeme poraziť aj omnoho silnejšieho súpera.

Keď malý zajac zistil, že ostatné zvieratá v lese ho vybrali ako potravu pre leva, aby si zachránili svoje vlastné životy, rozhodol sa, že leva porazí vďaka svojou šikovnosťou, ale tiež vďaka znalostiam prírody.

Túto rozprávku si môžete zadarmo
stiahnuť ako PDF
a vytlačiť. V aplikácii Readmio máte túto možnosť pri každej rozprávke.
Zajac a lev
QR kód
Oskenujte QR kód na otvorenie rozprávky v aplikácii

V istej divočine už dlho vládol mocný lev. Bol silný a nemilosrdný, a tak deň čo deň zabíjal množstvo iných zvierat, ktoré mali v divočine svoj domov. Každý jeden obyvateľ divočiny sa obával stretnutia s ním, lebo by to bolo ich prvé, no zároveň aj posledné stretnutie.

Jedného dňa si však zvieratá z divočiny zaumienili, že navrhnú svojmu neľútostnému vládcovi dohodu. Zebra, antilopa, žirafa a byvol sa vybrali priamo k levovej skrýši, aby sa dobrovoľne vzdali svojmu nenásytnému nepriateľovi. Zebra zaklopala kopýtkom na levov brloh a čakali.

Len čo rozospatý lev vyšiel, antilopa mu hovorí: „Mocný vládca, každý deň zabíjaš mnohých z nás, hoci to nie je nevyhnutné. Jedno zviera za deň je určite dosť na uspokojenie tvojho hladu. Prosím, maj pochopenie. Môžeme prisľúbiť, že ti každý deň ponúkneme jedného z nás. Potom už nebudeš musieť viac loviť a veľa životov tak bude ušetrených od krutej smrti.“

Keď si to lev vypočul, chvíľu premýšľal, no napokon s týmto návrhom súhlasil: „Dobre teda, ale vopred vás varujem, že ak čo i len jeden deň nedostanem nejaké zviera, všetkých vás roztrhám.“

Zvieratká sa vrátili za ostatnými a dohodli sa, že každý deň náhodne vyberú jedného spomedzi seba. A tak ešte v ten istý deň žrebovali a nešťastné zviera, ktoré bolo vybraté ako prvé, poslali k levovej skrýši, aby leva uistili, že to mysleli naozaj vážne.

Odvtedy už neľútostný lev nečíhal po lesoch divočiny a zvieratá sa tak mohli kedykoľvek pokojne prechádzať bez obavy, že ich pri tom napadne.

Jedného dňa v divočine opäť prebiehalo každodenné losovanie a tentokrát vybrali zajaca. Ten sa však vôbec nechcel zmieriť s osudom, že čoskoro skončí ako potrava pre leva. Nuž, ale nemal na výber, a tak sa aj on vybral k levovej skrýši. Kráčal tak pomaly, ako sa len dalo. A ako…

Túto a ďalšie rozprávky nájdete v Readmio

... celú rozprávku nájdete v Readmio

Readmio je aplikácia plná detských rozprávok oživených zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Fúra rozprávok je zadarmo, nové pridávame každý týždeň.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnotení