Páv a jeřáb

3
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Příroda nám někde ubere a někde zase přidá.Páv byl natolik posedlý svojí vlastní krásou, že časem úplně ignoroval ostatní zvířátka. Nebyla pro něj dost krásná na to, aby s nimi prohodil ba i jediné slůvko. Zvířátka se však rozhodla dát mu malou lekci.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Páv a jeřáb
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

U jednoho malého jezera žil páv. Každý den se hrdě procházel po břehu kolem jezera, a když potkal nějakého jiného ptáka, hned roztáhl svůj nádherný paví ocas. Obrovský vějíř plný barev a vzorů, které se mihotaly v paprscích slunce, obdivovali všichni, co žili okolo. A když nepotkal nikoho, tak obdivoval sám sebe na obraze, který vznikl na vodní hladině. Občas kopl do vody kamínek, aby se hladina rozvířila a viděl svoji krásu v pohybu. Časem se však jeho hrdost změnila v namyšlenost a nadutost. Ostatní ptáky nepovažoval za dostatečně krásné na to, aby s nimi prohodil řeč a už vůbec ne na to, aby se s nimi přátelil. Všechny kolem to pořádně rozčilovalo, a tak si umínili, že si z namyšleného páva udělají legraci.

Této role se ujal jeřáb. Ten byl proti pávovi snad ten nejobyčejnější pták. Měl vyhublé tělo, šedou barvu a tenké nohy. Méně výraznějšího ptáka v okolí nebylo.

Bylo hezké ráno. Vrabci cvrlikali a sluníčko jasně svítilo. Když jeřáb viděl, že páv se obdivuje v odrazu vody a rovná si svoje pestrobarevné peří, vydal se proti němu na malou procházku. Když se míjeli, páv si z něho začal hned utahovat.

„Jeřábe, proč se sebou něco neuděláš? Nechtěl bys vypadat trochu zajímavěji? Podívej, jak jsi nudný a všední! Barvu máš nevýraznou, ocas povislý a nohy směšně tenké,“ dobíral si ho páv s vědomím, že proti fádnímu jeřábovi musela jeho krása ještě víc vyniknout.

Jenže jeřáb trpělivě kráčel kolem něho, a dokonce se vícekrát vrátil, aby páv přidal další uštěpačné poznámky. Když už toho bylo dost, jeřáb se zastavil a říká: „Možná máš to nejhezčí peří na světě a tvůj ocas zajisté obdivuje každý, kdo tě potká. Ale ještě jsem tě nikdy neviděl létat. Možná právě proto, že tvoje peří je sice nádherné, ale zároveň křehké a…

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení