Opravdová princezna

6
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Být princeznou neznamená jen oblékat si hezké šaty, nosit korunku či neustále tančit. Příběh o malé žákyni Jance, kterou škola vůbec nebaví. Mnohem raději by byla princeznou. Avšak jednoho dne zažije ve škole něco vskutku nevšedního.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Opravdová princezna
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Do školy v jednom městečku chodila jedna žačka. Jmenovala se Jana. Byla šikovná a chytrá, ale škola ji moc nebavila. Stále snila o tom, jaké by to bylo, kdyby byla princeznou.

„Je jediná v třídě, která ještě neumí pořádně přečíst ani první písmena v abecedě,“ stěžovala si paní učitelka Janiným rodičům.

Jednoho dne se ve škole učili písmeno P. Žáci si otevřeli učebnice a četli slova začínající tímto písmenem:

PERO

PAVOUK

PERNÍK

A u každého slova byl namalovaný i pěkný obrázek.

PRAVÍTKO

PRASÁTKO

PRINCEZNA

U slova PRINCEZNA byla nakreslená věžička s jediným malým okénkem. A v tom okénku byla uvězněná princezna. Jak se tak Jana dívala na ten obrázek, zdálo se jí, že princezna něco říká, ba spíše křičí. Ale Jana nic neslyšela. Naklonila se blíže a pozorně se podívala na obrázek v učebnici. Ano, kreslená princezna opravdu otevírala ústa. Ale ona stále nic neslyšela. Přiložila ucho k obrázku. Teď už celkem jasně uslyšela slova, která vycházela přímo z učebnice.

„Pomóc!“ křičela kreslená princezna. „Drak!“

„Drak?“ divila se Jana, protože žádného neviděla. „A kde?“

„Tam, v dálce,“ kreslená princezna vystrčila prst skrz zamřížované okénko a ukázala kamsi na protější stranu v učebnici. Byla tam OPICE, OKO i OSTROV, protože to byla strana s písmenem O. Ale žádný drak tam nebyl. Jana tedy rychle nalistovala stranu s písmenem D. A co nevidí? Drak u svého slova chyběl. Znepokojeně listovala zpět stranu po straně.

„Aha, tady je!“ našla za chvíli draka letět nad LESEM na straně s písmenem L. „Už je blízko! Musím princezně pomoct,“ rychle si nalistovala stranu s princeznou. „Jak ti pomůžu?“ přitiskla si ucho k čítance.

„Musíš mě odtud dostat!“ křičela princezna z plných plic, ale Jana ji sotva slyšela.

„Ale jak?“ zeptala se bezradně, když tu ji napadla spásonosná myšlenka. Vzala tužku a…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení