O labuti a vráně

3
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Jestliže chceme být spokojení, je důležié přijmout to, kým jsme.Vrána obdivovala majestátní labutě, plovoucí v jezeře. Jednoho dne si umínila, že i ona se stane krásnou labutí. Kvůli snaze napodobit labutě však téměř přišla o život.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
O labuti a vráně
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

Bylo jednou jedno jezero. Z dálky připomínalo obrovské zrcadlo, protože se v něm odráželo všechno, co bylo nablízku. Na hladině jezera plavaly krásné, majestátní labutě. Široko daleko nebylo elegantnějšího a půvabnějšího tvora, než byly ony. Celé dny trávily na vodě, protože jejich husté bílé peří se vůbec nenamočilo a chránilo je před zimou a chladem.

Okolo jezera rostly vysoké topoly, ve kterých hnízdily černé vrány. Chodívaly k jezeru lovit potravu a jejich skřehot bylo slyšet široko daleko.

Jedna vrána však k jezírku nelétala jen kvůli potravě. Velmi ráda pozorovala labutě, obdivovala jejich eleganci a krásu, až si jednoho dne umínila, že se chce stát jednou z nich. Ačkoli si spokojeně žila na stromě v pevném a suchém hnízdě spolu s ostatními vránami, nelíbila se sama sobě. Říkala si, že teprve tehdy, až začne žít tak, jak žijí labutě, bude se sebou spokojená.

A tak opustila svoje hnízdo v korunách stromů a začala labutě napodobovat. Vešla do vody a učila se plavat tak jako ony. Držení těla se snažila mít stejné, aby vypadala z dálky jako labuť. Peří si každý den dřela o kamínky na břehu, protože chtěla, aby zbělelo. Dokonce se začala živit stejnou potravou jako labutě. Jenže nic z toho nepomáhalo. Stále nebyla se sebou spokojená a kromě toho se začínala cítit velmi špatně.

Křídla měla úplně oslabená, protože z neustálého máčení ve vodě jí pírka vypadala a zřídla. Z labutí potravy ji bolelo bříško, a tak vrána chřadla a churavěla. Brzy už nezvládla ani pořádně létat. Dokázala jen skákat kolem jezírka.

Trvalo příliš dlouho, než si uvědomila, že z ní nikdy labuť nebude. Ale co bylo ještě důležitější, pochopila, že na to, aby byla se sebou spokojená, musí přijmout, kým skutečně je. Že je vrána, a ne labuť. Vrátila se do svého hnízda mezi ostatní vrány…

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení