O dubu a třtině

4
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Někdy je lepší ustoupit než za každou cenu vzdorovat.Silný a krásný dub byl přesvědčený, že neexistuje nic, co by ho mohlo přemoci. A nesmírně rád se tím chlubil svému okolí. Ale když přišla vichřice, ukázalo se, že někdy je lepší a rozumnější ustoupit.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
O dubu a třtině
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

V jedné daleké zemi nebyly téměř žádné kopce. Jen rovná zem s krásnými zelenými loukami a jezírky. U jednoho takového jezírka stál velký majestátný dub. Už tam musel růst mnoho let, protože měl opravdu silný a pevný kmen a jeho koruna byla pořádně rozvětvená a hustá. Dub byl velmi hrdý na svoji sílu a krásu. Neustále všem kolem připomínal, že je nejhezčí a nejsilnější.

„Nikdo na mě nemá a nikdo si na mě netroufne,“ říkával často, aby svoje okolí ujistil o své síle a kráse.

Nedaleko, na břehu jezírka, rostla třtina. Dub si jí nikdy pořádně nevšímal, protože třtina byla malá, klidná a tichá. Nijak na sebe neupozorňovala, jen občas ve větru jemně šuměla listím. Kromě toho poskytovala úkryt malým živočichům, kteří se v jejím stínu cítili bezpečně.

Jednoho dne přišel do krajiny silný vítr. Hrozivě vyl a ničil všechno, co mu stálo v cestě. Větve stromů se lámaly, jako by byly ze zápalek. Střechy na domech létaly všude po okolí, okenice bouchaly a rozbíjely okna. Každý, kdo mohl, schoval se, kde se dalo.

Když přišla vichřice k jezírku, dub hrdě stál a hroznému větru kladl odpor. Ještě nic nedokázalo tento starý, majestátný dub přemoci, a tak byl přesvědčený, že i tomuto větru bez problémů odolá. Jenže v ten den byl vítr silnější než kdykoliv předtím.

Po těžkém boji se dub vyvalil z kořenů a zřítil se k zemi. Když poražený strom padl na zem, všiml si malé třtiny u jezírka. Vůbec se nezdálo, že by jí vítr dělal nějaké starosti. Neustále se kývala z boku na bok podle toho, jak vítr měnil směr. Když víc zafoukalo, jen jemně zašuměla a odolávala dál. Dub, sražený k zemi, to jen nechápavě sledoval.

Jak je možné, že dokážeš odolat tak silnému větru? Jsi tak křehká a…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení