Noc pod širákem

3
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Co si tak vyrazit jednoho dne na malý výlet do přírody? Večer pozorovat blikající hvězdy přímo ze spacáku či hledět do plamenů pravého táboráku může být vskutku krásný a příjemný zážitek.Pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu prospívá naší imunitě.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Noc pod širákem
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Představ si, že spolu sedíme u táboráku. Je vlahý letní večer. Červánky v dáli pomalu tmavnou a sluníčko zachází za obzor. Pokradmu se k nám plíží noc a začíná oblékat celý svět do temného pláště. Kytara právě dozpívala poslední tóny a před námi praská ohýnek. Celý večer jsme ho spolu krmili připravenými polínky, teď už je ale čas ho nechat dohořet. Sleduj, jak se plameny zmenšují a jak se postupně mění jen v malé jiskřičky, které ještě chvilku budou líně poletovat v rozžhavených uhlících na dně ohniště.

Konečně i poslední plamen dohasl a z hromady popela už jen sem tam vyletí jiskra. Podívej se, jak se kolem nás najednou setmělo. Příroda utichla, uhlíky začínají chladnout. Nastal čas jít spát.

Pojďme si zalézt do spacáku a podívat se na oblohu. Dívej, kolik vyšlo hvězd. Skoro to vypadá, jako by jiskry z našeho ohně vyskočily na nebe a rozsypaly se tam jako hromada zářících korálků. Pořádně se zachumlej, zavři si oči a představ si, že ti jedna z hvězdiček vklouzla přímo do spacáku, aby ti přinesla trochu tepla z oblohy. Malá hvězdička se ti zavrtala až k nohám a jemně ti polechtala chodidla. Cítíš, jak ti pomalu tělem stoupá příjemné teplo. Nohy ti ztěžkly, uvolnily se. A hvězdička ti poskočila až na bříško. Kouzelné teplo ti stoupá od pupíku až k ramenům. Celý trup ti ztěžkl a uvolnil se. Hvězdička ti teď sedí na dlani. Vnímáš, jak ti její magické teplo proudí od konečků prstů až ke krku. A teď ti zahřívá i druhou ruku. Příjemné teplo stoupá výš a výš, už ho cítíš i v krku a na tvářích, rozlévá se po celém tvém obličeji.

Hvězdička je pro dnešek s prací hotová. Nastav jí prst. Jemně do ní foukni a vyprovodíme ji zpátky na oblohu.…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení