Nezbedný skřítek

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Tato uspávanka nás zavede za neposedným skřítkem, kterému se nechce spát. Uložením skřítka do postýlky se i děti, kterým se také nechce spát, mohou naučit, kdy je čas se uklidnit a přestat si hrát.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Nezbedný skřítek
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Někdy se nám stává, že po celém dni, plném her a různých zážitků či dobrodružství, nemůžeme vůbec usnout. A spánek je přitom velmi důležitý. Díky němu nabíráme nové síly do dalšího dne a celé naše tělo si tak dokonale oddechne, aby druhý den mohlo zase pracovat naplno. Avšak tento čas odpočinku se nám občas snaží překazit jeden nezbedný skřítek, který bydlí v naší mysli. Vůbec se mu nechce spát, a proto neustále něco dělá, běhá sem a tam a věčně nás nutí myslet na všelijaké věci. A tak místo toho, abychom už dávno spinkali a odpočívali, posílá nám pořád nové a nové myšlenky nebo nápady. No a my se teď společně naučíme, jak tohoto rozpustilého skřítka uložit do postýlky jako prvního. Protože když usne skřítek, my potom už velmi snadno a rychle usneme také.

Nejdříve se pohodlně ulož ve své postýlce, zhluboka se nadechni a vydechni. Mysli na to, jak je ti příjemně a pohodlně. Zavři oči a představ si, jak nasedáš do vláčku. Tento vlak zná přesnou cestu do skřítkova domečku. Kola se roztáčejí, vlak se rozbíhá a už uháníte krajinou. Není to vůbec daleko, už jste skoro tam. Vlak zastavuje, a ty už vidíš skřítkovy dveře. Opatrně je otevíráš – tak tady to na spánek tedy nevypadá. Skřítek nezbedník pobíhá sem a tam, rozhazuje kolem sebe rukama a stále by si chtěl hrát.

Zkusíme ho trochu uklidnit. Vejdi za ním dovnitř, vezmi ho jemně za ruku a navrhni mu, že si teď budete hrát chvíli spolu. Skřítek ti překvapeně naslouchá a je zvědavý, co vymyslíš. Ty vytáhneš z kapsy balónek a nafoukneš ho. Nezapomeň ho dobře zavázat, aby ti nesplaskl.

Podívej, jak je barevný! Ťukni do něho prstem a se skřítkem se dívejte, jak pomalu stoupá nahoru. Vidíš, jak se vám vzdaluje? Jako by…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení