Neposlušný semafor

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

I staré věci nám mohou ještě dobře sloužit. Stačí se o ně pravidelně starat. Jednoho dne se znuděný semafor rozhodl, že už nebude svítit podle dopravních předpisů, ale jen tak jakkoliv. Nebavilo ho totiž svítit stále stejně, třemi barvami v tom samém pořadí. Navíc, když viděl, jak barevný je svět kolem, velmi ho mrzelo, že on sám je zcela zanedbaný a rezavý.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Neposlušný semafor
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

V městečku byla jedna křižovatka. Denně, ba i v noci přes ni projíždělo mnoho aut.

A aby přes tu křižovatku mohli lidé přejít z jednoho chodníku na druhý, stál tam semafor. Ten to celé řídil.

Když zasvítil ČERVENĚ, všechna auta zastavila a čekající lidé bezpečně přešli na druhou stranu. Když svítil ORANŽOVOU BARVOU, stojící auta se připravila, a když zasvítil ZELENĚ, auta se dala opět do pohybu.

A takto to šlo den za dnem, noc za nocí. Avšak náš semafor začínal být z toho všeho už pořádně znuděný. A co víc, byl otrávený, a nakonec dokonce i rozzlobený.

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

„Dokdy tu budu takto svítit? Pořád ty stejné barvy,“ bručel nespokojený semafor. Když tak hleděl na okolní svět, ten hýřil množstvím různých barev. A to se našemu semaforu ohromně líbilo. Jenže on sám byl šedý a rezavý.

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ…

„Je to tvoje práce, na to tě sem přece postavili,“ povídal mu panáčkový semafor, který stál hned vedle a řídil chodce.
„Ale já mám rád barvy. Co rád, já je miluji,“ bránil se semafor pro auta. „No ale… copak budu už navždy svítit jen třemi stejnými barvami, a stále ve stejném pořadí?“

A jak tak přemýšlel, najednou dostal nápad – Co kdybych svítil, jak se mi zachce? Aspoň si tak trošičku zpestřím svoji nudnou práci.
A opravdu tak hned udělal. Chodci měli právě zelenou, a tu najednou se náš semafor rozsvítil taktéž zeleně. Auta se v té chvíli pohnula, a chodci jen tak tak stihli přeběhnout na druhou stranu. Později se zase rozsvítil zeleně, a když se auta pohnula, okamžitě se rozsvítil červeně, takže auta sotva stíhala zabrzdit. A jindy jen problikával barvy odshora dolů, tak jak ho právě napadlo.

ORANŽOVÁ,…

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play