Jak králíček s liškou vařili z odpadků

10
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Králíček Kryštůfek se se svou kamarádkou Liškou Smíškou vydá nasbírat jahody a maliny. Místo toho ale v lese najdou hromadu neznámého ovoce. Je to ale opravdu ovoce? Nebo je to hromada nepořádku, kterou tam zanechali lidé?

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Jak králíček s liškou vařili z odpadků
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Celým domečkem se ozývalo drnčení starého budíku: „Krrrrrrryštůfku, Krrrrrrryštůfku, je čas vstávat!“

Králíček ležel ještě zachumlaný v teplých peřinách. Jakmile však k jeho dlouhým uším dolehl budíkův hlásek, vyskočil na nohy a pořádně se protáhl. Vyčistil si pečlivě všechny zuby a vyrazil do kuchyně, aby si připravil dobrou snídani.

Když však otevřel spíž, zjistil, že je skoro prázdná. Byla tam jen trocha cibule, pár malých česneků a sotva hrstka brambor. Seno došlo už včera ráno, bylinky králíček spotřeboval na oběd a chléb snědl včera k večeři.

„Co teď budu dělat?“ zamyslel se Kryštůfek, když mu hlasitě zakručelo v břiše. Tu ho něco napadlo. Sebral starý proutěný košík a vyběhl z domečku ven.

A to vám byla panečku nádhera! Vzduch v lese krásně voněl a sluníčko vesele svítilo. Kryštůfek zamkl dveře svého domečku a vyrazil k noře lišky Smíšky.

Králíček zaklepal na kulatý dřevěný vchod. Dvířka se pootevřela a vykoukla z nich Smíška.

„Dobré ráno, Kryštůfku, kampak se chystáš s tím košíčkem?“ zeptala se zvědavě.

„Už nemám doma skoro žádné jídlo, proto jsem se rozhodl jít na borůvky, maliny a nějaké jahody. Nechceš se ke mně přidat?“

„Jéje, na ty bych měla chuť!“ Liška vklouzla zpátky do nory a po chvilce rachocení vyběhla ven. V tlapce držela podobný proutěný košíček, jako měl Kryštůfek.

„Tak jdeme!“ zavelela a kamarádi vyrazili.

Chodili po lese, čmuchali čumáčky a sbírali všechno dobré, co v lese našli.

Měli už košíčky z poloviny plné, když se znovu ozval Kryštůfek: „Smíško, já jsem našel něco zajímavého, pojď se podívat!“

Liška našla králíčka, jak se sklání nad starou rezavou plechovkou.

„Co je to? To jsem ještě nikdy neviděl!“ divil se králíček a obhlížel odpadek. Pak do něj opatrně strčil klacíkem, aby zjistil, jestli ho to nekousne, nebo to neuteče. Nestalo se však nic.

Smíška…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení