Hra na fantazii

6
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Tento pohádkový příběh spojený s dechovým cvičením zavede děti do země fantazie. Zároveň však slouží jako vhodná pohádka na dobrou noc, protože dětem pomůže se po celém dni uklidnit a připravit na spánek.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Hra na fantazii
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Všichni máme rádi pohádky. Zejména, když nám ji mamka či taťka přečtou z krásné obrázkové knížky. A protože pohádek není nikdy dost, mohli bychom si jednu takovou pohádku vytvořit i sami. Je to úplně snadné – dnes totiž spolu navštívíme zemi fantazie.

Nejdříve si lehni do postýlky nebo na jiné pohodlné místo. Můžeš si k sobě vzít svoji oblíbenou hračku. Například plyšového pejska, panáčka z lega nebo panenku. Přikryj se, ale tak, aby ti nebylo moc horko. Zavři si očička, zhluboka se nadechni a v duchu počítej do čtyř. Jedna, dvě, tři, čtyři. A teď pomaličku vydechuj a v duchu počítej do šesti. A znovu. Nadechni se. Jedna, dvě, tři, čtyři. A vydechni. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest. A ještě jednou. Pomalý nádech – jedna, dvě, tři, čtyři. A výdech – jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest.

Teď si představ, že za oknem je krásná noční obloha a zářící hvězdičky sem tam zakrývají bílé obláčky. Jeden z těchto obláčků připluje k tvému okénku. Skrz pootevřené okénko zafouká jemný vánek. To tě volá obláček, velmi rád by tě povozil po obloze.

Ve své představě se pomalinku zvedneš z postýlky a kráčíš k okénku. Pootevřeš ho ještě o něco víc a nasedneš na obláček jako do lodičky. Jeej, ten je ale měkoučký. A jak příjemně hřeje, jako tvoje peřinka. Pohodlně se v obláčku ulož. Obláček se pomaličku vznese k obloze.

Ležíš a nad hlavou se ti třpytí hvězdičky. Jedna, druhá, třetí, … Jeej, ale že jich je. Ani se nedají spočítat. Z mraků se dokonce vynoří i měsíček. Podívej, usmívá se na tebe. I ty se na něho usměješ a cestuješ po obloze dál. Kolem tebe je najednou víc a víc obláčků a každý z nich nese některého z tvých kamarádů. Aha, tam je Honzík, Maruška. A…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení