Najobľúbenejšie rozprávky a tipy od našich čitateľov

Najobľúbenejšie rozprávky a tipy od našich čitateľov

Vždy nás veľmi poteší, keď nám v e-mailovej schránke listen@readmio.com pristane správa  – vtedy vieme, že niekto nielenže dočítal našu rozprávku, ale nám aj zanechal svoju spätnú väzbu. 

Správy sú občas vecné – od opravy preklepov až po faktografické doplnenia textu. Verte či nie, všetky pripomienky a podnety čítame, zapracúvame a rozprávame sa o nich. Možno práve vy sa spolupodieľate na tom, aby naša aplikácia bola lepšia pre všetkých! Pravdaže, najviac nás zahreje pri srdci, keď je v schránke pochvala či poďakovanie za rozprávku.

Na základe mnohých recenzií vyberáme najobľúbenejšie detské rozprávky, ktoré uchvátili našich pravidelných čitateľov. Nájdete medzi nimi tú svoju? Alebo by ste nejakú doplnili?

Vláčik Motoráčik

Rozprávka o tom, že aj staré veci si treba vážiť. Môžu nám totiž ešte dobre poslúžiť.Je bežnou súčasťou našich životov, že staré veci nahrádzame novými, krajšími, modernejšími. A vláčik Motoráčik to zažil, takpovediac, na vlastnej koži. Už viac nespĺňal nároky dnešnej doby, a tak ho nahradili lepšie a najmä oveľa rýchlejšie vlaky – rýchlovlaky.

O Johannovi, ktorý rád čítal

Johanna odmala fascinovalo čítanie. V časoch, keď žil, však boli knihy veľmi vzácne, a len pár ľudí malo nejakú knihu doma! Johannova vynaliezavosť a tvorivosť ho ale priviedli k prevratnej myšlienke... Prečítajte si jeho príbeh, a dozviete sa, ako sa zrodila kníhtlač – objav, ktorý zmenil celý svet.

Cristiano a záhadný hlas

Táto rozprávka hovorí o Cristianovi - malom chlapcovi, ktorý má aj napriek chudobnému pôvodu veľký sen: túži sa stať najlepším futbalistom na svete. Trénuje tak často, ako sa len dá, a s čímkoľvek, čo má poruke. Dokonca si vyrobí aj vlastnú futbalovú loptu! Jedného dňa však začuje záhadný hlas, ktorý ho nabáda k trénovaniu a zdokonaľovaniu sa v pohybe. 

Rozprávka o lienke

Tento utešený príbeh o malej lienke, ktorá si počas slnečného dňa nájde pokojné miesto na jednom z lístkov rozkvitajúcej jablone, dozaista naladí i vaše deti na príjemný odpočinok.

Nechajte sa unášať príjemnou atmosférou, ktorá je priam ideálna pre poobedňajší odpočinok.

Príšera

Máte radi napínavé rozprávky? Keď sa rodina s deťmi a ich kamarátmi vyberie na chalupu, zdá sa, že ich čaká veselý výlet. Navyše, podvečer sa deti zabávajú hrou na strašidlá. No keď nadíde noc, záhadné zvuky nasvedčujú tomu, že v chalúpke uprostred lesa sa skrýva naozajstná príšera...

Klement a myšovták

Malý Klement je iný než jeho rovesníci, fascinujú ho totiž vtáky, motýle a hmyz. Ale hlavne túži lietať. Na rozdiel od ostatných, ktorí na svoje detské sny postupne zabudnú, Klement na svojom veľkom sne neúnavne pracuje a vymýšľa dovtedy neslýchanú vec – prvý lietajúci stroj na svete.

Ako uspať zvieratká v lese

Táto uspávanka je venovaná najmenším a prevedie deti večerným lesom. S prichádzajúcou tmou sa zvieratká z tohto lesa postupne ukladajú na nočný spánok. Aj deti sa takto naučia, že večer je čas na spánok a odpočinok.

Stiahnite si Readmio

  • Pridajte sa k viac ako 200 000 spokojným rodičom
  • Vytvoríte si návyk spoločného čítania s deťmi každý deň
  • Začnite rozprávkami, ktoré sú v aplikácii zdarma
  • V platenej verzii je ich 300+ a nové pridávame každý týždeň
Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení