Ako si vytvoriť vlastnú audio rozprávku

Ako si vytvoriť vlastnú audio rozprávku

Počúvanie audio rozprávok je, rovnako ako čítanie, mimoriadne užitočný nástroj pre rozvoj detí. Pomáha deťom relaxovať, rozširovať slovnú zásobu, podporuje ich predstavivosť.  Naviac ich pobáda k aktívnemu počúvaniu a precvičovaniu pozornosti. Počúvanie tiež môže vzbudiť záujem o samotné čítanie kníh. A v neposlednom rade, je to hodnotné trávenie času s blízkymi.

Existuje množstvo zdrojov, kde možno nájsť hotové audio rozprávky. Čo tak však vyrobiť si vlastnú nahrávku, ktorá bude spájať váš hlas a zvukové efekty? Vaše deti tak budú môcť zaspávať pri počúvaní vášho vlastného hlasu.

Vlastná audio rozprávka má nepochybne veľa benefitov:

  • Hlas mamičky alebo otecka deti od malička poznajú a cítia sa pri jeho počúvaní v bezpečí
  • Vlastnú audio rozprávku môžu deti počúvať, aj keď práve nie ste doma a nemôžete im čítať rozprávku práve vy
  • Občas sa vaša nahrávka hodí, ak nevládzete alebo nemôžete čítať knižku a vaše hlasivky si môžu oddýchnuť
  • Vlastná audio nahrávka umožňuje aj prepojenie rodiny navzájom, dokonca aj na diaľku – rozprávku môžu pre deti nahrať aj starí rodičia alebo iní príbuzní

1. Stiahnite si Readmio

Stiahnite si aplikáciu Readmio (z Google Play alebo App Store) do mobilného telefónu. Readmio obsahuje veľké množstvo rozprávok, a každú z nich je možné premeniť aj na audio nahrávku.

2. Vyberte rozprávku

Vyberte si rozprávku, ktorú chcete nahrať a otvorte ju po stiahnutí do knižnice. Ak chcete, aby bola nahrávka ešte kvalitnejšie, skúste si rozprávku skúšobne prečítať nahlas. Vypočujete si tak, kde zaznejú zvukové efekty, a potom pri nahrávaní vás už nič neprekvapí.

3. Spustite nahrávanie

Zapnite nahrávanie a čítajte príbeh nahlas. Ideálne je byť v tichom prostredí a pokiaľ je to možné, upozorniť členov domácnosti, aby Vás nevyrušovali. Alebo, naopak, vytvoriť s ich pomocou spoločné dielo, a nezabudnuteľné spomienky v jednom :) 

4. Hotovo

Po prečítaní príbehu stačí nahrávanie zastaviť. Ak ste s výsledkom spokojní, uložte nahrávku do knižnice. 

5. Užite si výsledok

Uloženú rozprávku nájdete v Readmio sekcii knižnica. Audio nahrávky sú označené symbolom „REC“. Zvoľte možnosť „prehrať“ a užite si svoju prvú vlastnú audio nahrávku. Vaše dielo môžete poslať do iného zariadenia, auta, alebo rodine a priateľom. Alebo ju zašlite k nám do Readmia - budeme radi, ak nám dáte vedieť, ako sa vám nahrávanie darilo.

Stiahnite si Readmio

Pridajte sa k viac ako 150 000 spokojným rodičom

  • Vytvoríte si návyk spoločného čítania s deťmi každý deň
  • Začnite príbehmi, ktoré sú v aplikácii zdarma
  • V platenej verzii je ich 300+ a nové pridávame každý týždeň
Download from App StoreDownload from Google Play