Zázračný mlýnek

9
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Chamtivost se nevyplácí.Byli jednou dva bratři. Jeden byl bohatý, ale zlý a chamtivý. Ten druhý byl sice dobrák od kosti, ale chudý jak kostelní myš. Jednoho dne se však i chudákovi poštěstilo. To však nemohl unést jeho chamtivý bratr.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Zázračný mlýnek
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření příběhu v aplikaci

V jedné daleké zemi, kdesi na kraji světa, žili jednou dva bratři. Jeden byl bohatý, všeho měl přebytek a druhý zase chudý jako kostelní myš.

Tomu bohatému však jeho bohatství nestačilo. Byl chamtivec a o svůj blahobyt se nechtěl s nikým dělit. Druhý bratr neměl sice co do úst, ale když ho přišel někdo poprosit o pomoc, nikdy ani na chvíli neváhal.

Jednou se však stalo, že chudák mladší bratr už několik dní vůbec nic nejedl. Vydal se tedy za svým bohatým bratrem, zda by mu přece jen nedal kousek jídla.

Klepe na dveře, jenže nikdo neotvírá. Klepe podruhé a zase nic. Klepe na okno, ale ani tak nepochodil.

Když tu najednou vyletěla z okna ohryzaná kost a chamtivec na něj křičí: „Tu máš, seber si tuto kost a jdi ji prodat třeba i čertům do pekla, hlavně mě už neotravuj!“

Chudák bratr sebral kost ze země a pěkně poděkoval.

S povzdechem se vydal do tmavého lesa, zda náhodou nebude mít přece jen štěstí a neprodá kost nějakému čertovi. Jak tak jde úzkou cestičkou, najednou před ním stojí jakýsi skřítek. Dlouhé uši, šedé vousy až po zem, velké oči vykukující zpod špičaté čepice a bouchá holí.

„Kampak jdeš, příteli?“ ptá se skřítek.

„Ani sám nevím. Bratr mi hodil tuto ohryzanou kost, prý ji mám třeba i čertovi prodat. Jenže ani nevím, kde je hledat,“ povzdychl si chudák.

„Nezoufej, ukážu ti k nim cestu. A čerti mají skutečně velmi rádi tyto ohryzané kosti,“ odvětí skřítek. „Půjdeš stále rovně touto úzkou cestičkou, až se dostaneš na rozcestí. Tam se cesta rozdvojí a na každé straně bude vysoký strom. Vyber si tu cestu, která vede kolem stromu, na kterém bude sedět sova. Po chvíli se dostaneš před tmavou jeskyni ve skále. Hoď tam kámen a objeví se před tebou čert, co hlídá…

Tento a další příběhy najdete v Readmio

... celý příběh najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play