Večer v městečku

5
 min
3
+
Otevřít v Readmio

Přečtěte si uspávanku na dobrou noc a zaposlouchejte se do zvuků, které zaznívají tichou noční krajinou. Zároveň tak nejmenším dětem vysvětlíte, že i když je noc časem pokoje a oddychu, ani zdaleka to neznamená, že spí všichni…

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Večer v městečku
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Na krajinu za oknem pomalu sedla měkká tma. Zdá se, jako by nás všechny zakryla teplou, huňatou přikrývkou. Květiny na balkóně unaveně sklonily hlavičky. I ptáčci, kteří pod oknem vesele cvrlikali celičký den, už také ztichli. Je čas, abychom i my šli na kutě.

Pohodlně se zachumlej do přikrývky a zavři oči, aby si odpočinuly. Ve večerní tmě už teď beztak není nic vidět. Ale můžeme trochu pootevřít okno. Když se pozorně zaposloucháš, s čerstvým vánkem k nám přes okno doléhají i tiché melodie noci. Pojďme si tedy odpočinout a nechme noční písně, aby tě ukolébaly ke spánku.

Oproti rušnému dni teď v noci skutečně vládne klid. Ale ani zdaleka nepanuje úplné ticho. Netopýři, co se uhnízdili ve vykotlaném stromě, jeden po druhém vylétají do tmy, která je vítá, a vesele piští. Čeká je noc plná toulek. Šťastný let, netopýři! Celá rodinka huňatých netopýrů už opustila strom a zmizela ve tmě. Kdesi dole ve vysoké trávě zas funí ježek. Po setmění se konečně osmělil a vyrazil na procházku po dvoře. Opatrně, abys nezakopl, ježku! Malý pichlavý kamarád se pomalu vymotal ze dvora a zamířil zpět do svého domečku. Za sebou v trávě zanechal jen cvrčky. Ti teď pro změnu hrají svůj každodenní koncert. Jeden přes druhého si vesele vrzají a těší se z teplého večera. Svou písničkou tě kolébají ke spánku. A někde v dálce dokonce tichounce zahoukala na pozdrav i sova.

Už slyšíme, koho to paní sova zdravila. Za městem, tam, kde pole protínají koleje, si jede vlak. Nemá čas odpočívat, při své jízdě rytmicky hrká a veze lidi do daleka. Sbohem, vláčku, a šťastnou cestu. Vysoko za ním, uprostřed hvězdné oblohy, zas letí letadlo. Asi má namířeno do nějaké daleké cizí země. Cestující už možná spí. A…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení