Špindírka 7. část

7
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Sedmá část ze série vtipných pohádek od Braňa Jobuse.Brigáda na automyčce se oběma našim hrdinům náramně zamlouvá. Špindírka uvnitř auta vyjídá sebemenší zrnko špíny, díky čemuž vyjede každičké auto z mycí linky nejenže krásně umyté zvenčí, ale i dokonale uklizené zevnitř. Jenže jednoho dne se na automyčce ocitl vůz s dvojčaty Žakarem a Krimplénem. Jak jejich setkání se Špindírkou dopadlo?

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Špindírka 7. část
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Sedmá část ze série pohádek Braňa Jobuse.

Brigády na pumpě v myčce aut byly pro Špindírku a Jalafáše fantastickým místem. Přísun špíny byl pro Špindírku dostačující a spokojení zákazníci si jen pochvalovali, že mají krásně a důkladně umyté vozidlo zvenčí i zevnitř.

Ale jednou se v myčce aut zastavila máma Žakara a Krimpléna i se svými nezbednými syny. „Mamíííí, my chceme zůstat sedět v autě, až půjde do mycího strojeeeee! Prosíme. Budeme se dívat, jak kartáče zvenku čistí autooo, mamíííííí,“ žadonili oba tak intenzivně, že máma je nakonec nechala v automobilu sedět.

No a když se kartáče i se saponátem pustily do čištění zvenku, tehdy už naběhla Špindírka dovnitř automobilu, aby se pořádně napásla špíny a prachu. Kartáče se točily, šampon stříkal a v té kráse se skrz přední dveře protlačila dovnitř Špindírka, která si vůbec nevšimla, že na zadních sedadlech sedí dva exoti – Krimplén se Žakarem. Hltavě vyjedla všechnu špínu, kterou měla na dosah, hlavně pod sedadlem spolujezdce a na gumových rohožkách, které mají řidič a spolujezdec pod nohama. Horlivě čistila a dvou strachy jakoby zkamenělých bratrů na zadních sedadlech si při své posedlosti pojídáním špíny vůbec nevšimla.

Po skončení mycího programu automyčky si spokojená maminka, která dopila s pumpařem kávičku, sedla do vozidla a upalovala i se svými nepodařenými syny domů.

Oni však byli celou cestu jako opaření. Seděli vyplašení s vykulenýma očima.

„Chlapci, a copak se vám stalo, že jste najednou takoví hodňoučcí?“ snažila se doma zavtipkovat maminka.

Když vtom Krimplén konečně vykoktal a s pláčem řekl: „Mamíííí, v autě byla obludaaaa! A papala špínu a všechno po ní zůstalo čisté!“

„Ale chlapci, neblázněte, to byl určitě jen hadr,“ snažila se vysvětlit chlapcům jejich nepěkný zážitek.

„V autě byla opravdová obluda a jedla špínu! Jen se jdi podívat, jak čisté po ní zůstalo…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení