Jak si pavouk Servus zasurfoval

6
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Pavouk Servus se tentokrát dočká nejen zásahu hasičů, ale také uznání za svoji šikovnost. Protože tam, kde si už ani hasiči nedokážou poradit, se právě hodí schopnosti pavouka Servuse. Jak jeho příběh skončí, to se dozvíte v poslední, třetí části našeho příběhu.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Jak si pavouk Servus zasurfoval
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Hasič Vierolub Troska, který úspěšným zásahem v továrně na recyklaci skla zachránil život uklízečce Marieně, nakonec vypátral, kdo a jakým způsobem spustil alarm na požárním hlásiči.

„Aaaa, takže to byl pavouček! A vskutku inteligentní, když namířil poškozenou čočku z dalekohledu na protipožární čidlo tak, aby odražený sluneční paprsek spustil alarm. Ty budeš velmi vzácný a inteligentní druh!“ pochválil pavouka Servuse hasič Vierolub Troska.

Potom mu nastavil prázdnou zavařovací sklenici, kterou vzal z hromady skla určeného na recyklaci.

„Pojď, vlez si tam. Vezmu tě na naši hasičskou stanici, tam si můžeš v bezpečí splétat svoje sítě od nevidím do nevidím.“

Nu, a tak se stalo, že za pár minut se pavouk Servus vezl v obrovském hasičském autě. Ale právě tehdy hasičům přes vysílačku oznámili, že je okamžitě potřebují k dalšímu zásahu.

Vierolub ihned zapnul sirény na vozidle a obrovskou rychlostí uháněl na místo činu, kde byla nahlášená havárie osobního automobilu.

„A podívejte! Vždyť to babka Mariena zametá rozbité střepiny z předního reflektoru poškozeného automobilu. Během jednoho dne jet dvakrát na zásah k té samé osobě, to se mi ještě v životě nestalo,“ s úsměvem prohlásil hasič Vierolub Troska. A protože viděl, že nedošlo k žádným zraněním, spokojený vystoupil z hasičského auta.

„To jsem způsobil já,“ kajícně se přiznal inženýr Rupert Horenos, zaměstnanec hvězdárny, který v autě vezl svého kolegu Květoně Dolebradu i s jeho babkou Marienou. Jeli z fabriky na recyklaci skla, v níž se teprve před malou chvílí odehrála nepříjemná událost s pracovním úrazem babky Marieny. „Díval jsem se na nebe a nedával jsem pozor na cestu. Stmívalo se, vyšla už první hvězda, tak… tak jsem se na ni zadíval – a toto jsem způsobil!“

A jak to dořekl, najednou zmizel i s Květoněm Dolebradou pod zemí. Ten vodní hydrant, do kterého to autem napálil,…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení