Falkova cesta

12
 min
3
+
Otevřít v Readmio

V tomto nádherném příběhu o koloběhu života poznáme Jáchyma a jeho nerozlučného psího kamaráda Falka. Jáchym v průběhu let pozoruje v přírodě neustálý koloběh zrození a umírání, a tak dovede pochopit i odchod svého věrného společníka Falka.

Tuhle pohádku si můžete zdarma stáhnout jako PDF a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Stáhnout:
Falkova cesta
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Falko byl zlatý retrívr a podle Jáchyma to byl nejlepší pes v celém vesmíru. Když se Jáchym narodil, Falkovi bylo už pět let. Rodiče se trochu báli, jestli malé miminko přijme. Ale hned jak přinesli novorozeně domů z porodnice, bylo jasné, že měli zbytečné obavy. Falko se tvářil nadšeně. Vítal je výskoky do vzduchu, malému Jáchymovi olízal celý obličej a pak se uložil vedle dětské postýlky. Tam celé dny střídavě spal a hlídal.

Dokud byl Jáchym malinký, Falko ho hlídal jako oko v hlavě. Nechal Jáchyma, aby ho tahal za ocas a chlupy, sahal mu do misky s jídlem, lezl mu na hřbet, a občas na něm dokonce i jezdil. A když už to bylo i na Falka moc, jen do Jáchyma rázně, ale pořád něžně strčil čumákem a vzdálil se. Vždycky ale jen tak, aby na Jáchyma stále viděl a mohl mu být nablízku.

Pokaždé, když se Jáchymovi něco stalo, Falko byl hned u něj. Olízal mu každou odřeninu i každou bouli. A když si jednou Jáchym rozbil hlavu, běžel Falko domů za maminkou a zběsile na ni štěkal, aby přiběhla.

I když už byl Jáchym starší, proháněli se spolu po zahradě a louce. S maminkou chodili na procházky do lesa a v létě k blízkému rybníku, kde se Jáchym s Falkem rádi koupali.

Když se jednou vraceli od rybníka, řekla maminka:

„Kousek dál, po pěšince, je hrob Flory. Mohli bychom se k němu jít společně podívat.“ Jáchym nevěděl, kdo je to Flora. Maminka mu vysvětlila, že to byla fenka, kterou měli s tátou ještě před Falkem.

Mohli by ji navštívit a natrhat jí na hrob květiny.

Jáchymovi bylo líto, že Flora zemřela. Maminka souhlasila, že je to smutné, ale řekla, že tak to chodí. Smrt se týká všeho živého. Všechno v přírodě se někdy narodí, a když…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení