FAQ: Odpovede na najčastejšie otázky čitateľov

FAQ: Odpovede na najčastejšie otázky čitateľov

V tíme Readmio berieme vážne každú spätnú väzbu, ktorá nám pristane vo virtuálnej schránke. Preto sa nesmierne tešíme, ak sa s nami podelíte nielen o svoju spokojnosť, ale aj nespokojnosť. Máme tak možnosť čo najskôr napraviť technické problémy, opraviť drobné chybičky alebo vylepšiť zážitok z aplikácie tak, aby bolo pre vás spoločné čítanie ešte väčšou radosťou. Ďakujeme, že nám takto pomáhate Readmio zlepšovať a motivujete nás k ďalšiemu rozvoju tohto projektu!

Nezabudnite – ak sa s nami chcete podeliť s čímkoľvek, sme vám k dispozícii na adrese listen@readmio.com

Prečo pribúdajú len dva nové príbehy za týždeň? Bude sa tento počet meniť?

Za každým príbehom, ktorý sa v aplikácii Readmio objaví, sa skrýva veľké množstvo práce. Vedeli ste, že od momentu napísania rozprávky obvykle trvá viac než mesiac, kým je výsledné dielo hotové? Nový príbeh, ktorý si s deťmi večer prečítate, prešiel rukami redaktorov, korektorov, prekladateľov, zvukárov, ilustrátorov, technikov a mnohých ďalších šikovných ľudí. 

My všetci dennodenne pracujeme na tom, aby sme pre malých aj veľkých vytvárali príbehy, ktoré prinášajú pridanú hodnotu. Rozvíjajú fantáziu a kreativitu, učia o medziľudských vzťahoch, o svete a jeho rozmanitosti. Kladieme preto väčší dôraz na kvalitu než kvantitu. Práve zverejňovanie dvoch rozprávok týždenne nám dáva priestor s láskou sa venovať každému príbehu a pripraviť ich najlepšie, ako vieme.

Objavili ste napriek tomu v niektorom z našich príbehov chybu alebo nepresnosť? Budeme veľmi radi, ak nám to dáte vedieť na listen@readmio.com, aby sme ju mohli čo najskôr opraviť.

Prečo sú príbehy platené?

Readmio tvorí malý tím ľudí, pre ktorých je výroba príbehov pre deti radosťou a poslaním. Tejto činnosti sa však venujeme naplno a dávame jej veľa času a pozornosti.
Vaše predplatné, ktoré vás nestojí viac než jedna káva mesačne, umožní napríklad: 

  • Ivanke opraviť každú jednu vetu, aby boli príbehy nielen zaujímavé, ale aj štylisticky správne, učili deti spisovný jazyk a rozvíjali ich slovnú zásobu;
  • Radovi opraviť každý technický problém, ktorý sa vyskytne, aby vaše čítanie s Readmio išlo hladko a bez komplikácií;
  • Michalovi v hudobnom štúdiu vlastnoručne nahrať melódie a zvuky, ktoré sprevádzajú každý príbeh;
  • oceniť čas a námahu mnohých ďalších, ktorí tieto príbehy pre vás píšu, kreslia, testujú, prekladajú a vylepšujú.

Okrem toho budeme môcť:

  • zaradiť do nášho repertoáru aj známejších autorov, aby ste si mohli s deťmi čítať obľúbené rozprávky;
  • pripraviť k príbehom sprievodné materiály, ako sú omaľovanky, rébusy a pracovné listy, aby sme deťom ponúkli ešte viac zábavy a vzdelávacích aktivít.

Svojím predplatným nielenže umožníte aplikácii Readmio fungovať aj naďalej, ale budete tiež presne vedieť, koho podporujete: lokálnych tvorcov, možno aj priamo vo vašom meste alebo dedine. 


Učitelia a učiteľky, radi by ste využili Readmio vo vašej škole či škôlke ako pomôcku pri vyučovaní? V našom tíme Readmio podporujeme hravé vzdelávanie! Vyplňte formulár na našej stránke, máme pre vás pripravené špeciálne zľavy.

Náš obľúbený príbeh v aplikácii zatiaľ chýba. Dá sa s tým niečo robiť?

Ak máte tip na detskú knižku, ktorá patrí doma medzi vaše obľúbené, budeme radi, ak sa oň s nami podelíte na hi@readmio.com. Starostlivo vaše odporúčania posúdime, pretože chceme, aby bola aplikácia Readmio zaujímavá pre všetkých malých poslucháčov. Aj napriek našej snahe nie je vždy možné získať súhlas na použitie diela v aplikácii. Určite to však radi skúsime.

Prečo nie je v aplikácii viac obrázkov?

V Readmio kladieme dôraz na počúvanie a s ním spojené rozprávanie nahlas. Hlas, gestikulácia a zvuky rodiča ako rozprávača pútajú pozornosť detí a pomáhajú im pochopiť myšlienky príbehu. Deti si úplne prirodzene a bez námahy pamätajú celé pasáže rozprávok.Ústna tradícia príbehov je stará ako ľudstvo samotné a my sme sa ju rozhodli zachovať. Preto okrem titulnej ilustrácie v aplikácii zámerne nie sú ďalšie vizuálne stimuly.

Zameriavame sa na sluch: hlas rozprávača spolu so zvukmi, ktoré reagujú na hovorené slovo, vytvára u detí ideálne podmienky pre sústredenie a predstavivosť, a zrak si môže oddýchnuť. Navyše, počúvanie hlasu blízkej osoby je pre deti nesmierne dôležité. Automaticky si tak vzájomne budujú hlboký, zmysluplný vzťah. Aj jedna spoločne prečítaná rozprávka vám dáva neuveriteľne veľa!

Viete, že z vývojového hľadiska je sluch najstarším zmyslom? Už štvormesačný plod dieťaťa dokáže rozoznať hlas matky.

Mám nápad na zaujímavý príbeh alebo by som ho chcel rovno napísať. Je to možné?

V tíme Readmio sa snažíme priniesť vyváženú zmes tém, o ktorých si myslíme, že deťom sprostredkujú dôležité hodnoty, pomôžu im spoznávať svet a čo najlepšie sa orientovať v medziľudských vzťahoch. Preto v aplikácii nájdete sériu príbehov, ktoré predstavujú slávne osobnosti z oblasti vedy a výskumu, rozprávky zamerané na emócie a ich spracovanie, ale aj príbehy týkajúce sa diverzity, ľudského tela a jeho fungovania či miestne legendy.
Poteší nás, ak sa podelíte o odporúčania alebo námety na témy a motívy, ktoré zatiaľ v Readmio chýbajú. Pomôžete nám tak s plánovaním ďalšieho obsahu, aby si aj vaše dieťa našlo obľúbeného hrdinu alebo hrdinku.

Ak je písanie príbehov vašou záľubou, neváhajte nám svoj text poslať na hi@readmio.com. Každý z vás sa tak môže svojou troškou podieľať na tom, aby bolo spoločné čítanie s deťmi ešte zaujímavejšie, krajšie a hodnotnejšie. Readmio tvoríme všetci spoločne.

Stiahnite si rozprávky z nášho eshopu

No items found.

Stiahnite si rozprávky z nášho eshopu

No items found.

Stiahnite si Readmio

  • Pridajte sa k viac ako 300 000 spokojným rodičom
  • Vytvoríte si návyk spoločného čítania s deťmi každý deň
  • Začnite rozprávkami, ktoré sú v aplikácii zdarma
  • V platenej verzii je ich 300+ a nové pridávame každý týždeň
Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnotení