Zajíc a lev

9
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Šikovností a vynalézavostí můžeme porazit i mnohem silnějšího soupeře.Když malý zajíc zjistil, že ostatní zvířata v lese ho vybrala jako potravu pro lva, aby si zachránila své vlastní životy, rozhodl se, že lva porazí nejen svou šikovností, ale také svými znalostmi o přírodě.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Zajíc a lev
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

V jisté divočině už dlouho vládl mocný lev. Byl silný a nemilosrdný, a tak den co den zabíjel mnoho jiných zvířat, která měla v divočině svůj domov. Každý obyvatel divočiny se obával setkání s ním, protože by to bylo jejich první, ale zároveň i poslední shledání.

Jednoho dne si však zvířata z divočiny umínila, že navrhnou svému nelítostnému vládci dohodu. Zebra, antilopa, žirafa a buvol se vydali přímo ke lvově skrýši, aby se dobrovolně vzdali svému nenasytnému nepříteli. Zebra zaklepala kopýtkem na lvův brloh a čekali.

Jen co rozespalý lev vyšel, antilopa mu říká: „Mocný vládce, každý den zabíjíš mnohé z nás, ačkoliv to není nezbytné. Jedno zvíře za den je určitě dost na uspokojení tvého hladu. Prosím, měj pochopení. Můžeme slíbit, že ti každý den nabídneme jednoho z nás. Potom už nebudeš muset nadále lovit a mnoho životů tak bude ušetřeno kruté smrti.“

Když si to lev vyslechl, chvíli přemýšlel, ale nakonec s tímto návrhem souhlasil: „Dobrá tedy, ale předem vás varuji, že pokud i jen jediný den nedostanu nějaké zvíře, všechny vás roztrhám.“

Zvířátka se vrátila k ostatním a dohodla se, že každý den náhodně vyberou jednoho mezi sebou. A tak ještě v ten samý den losovala a nešťastné zvíře, které bylo vybráno jako první, poslala ke lvově skrýši, aby lva ujistila, že to myslela opravdu vážně.

Od té doby už nelítostný lev nečíhal v divočině a zvířata se tak mohla kdykoliv klidně procházet bez obavy, že je při tom lev napadne.

Jednoho dne v divočině opět probíhalo každodenní losování a tentokrát vybrali zajíce. Ten se však vůbec nechtěl smířit s osudem, že co nevidět skončí jako potrava pro lva. Nu, ale neměl na výběr, a tak se i on vydal ke lvově skrýši. Kráčel tak pomalu, jak se jen dalo. A jak tak…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 300 hodnocení