Tři stromy

10
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Hledání té nejlehčí cesty k cíli se nemusí vyplatit. Když se tři bratři vydají hledat své nevěsty, dva starší si vždy vyberou jen tu nejlehčí cestu. Avšak třetí, nejmladší z nich, se žádným překážkám nevyhýbá. A právě jemu se podaří vysvobodit zakletou zemi a získat si srdce princezny.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Tři stromy
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

V malé vesnici žili chudí rodiče, kteří měli tři syny. Dva starší bratři byli chytří a mazaní, ale do práce se jim moc nechtělo. Ten nejmladší vskutku nebyl příliš bystrý, ale zato měl dobré srdce a ani odvaha mu nechyběla. Každý ho však nazýval buď hlupákem, nebo peciválem.

Jednoho rána si otec zavolal všechny tři syny a toto jim říká: „Synové moji, už jsou z vás pořádní mládenci. Vidíte sami, že toho moc nemáme a žijeme velmi skromně. Běžte raději do světa, tam zkuste štěstí a najděte si pěkné nevěsty.“

A tak se všichni tři hned druhý den vydali do širého světa. Kráčeli spolu už hodný čas nevědouce kam, až se najednou ocitli na rozcestí. Na chvilku se tedy zastavili a dumali, kudy půjdou dál.

Starší bratři navrhli, že se vydají po dvou širokých rovných cestách, a nejmladšího bratra poslali úzkou lesní cestičkou.

Nu, poslechl tedy svoje bratry a pustil se zarostlou cestičkou přes hustý tmavý les. Trmácel se, chudák, lesem, celý doškrábaný, když tu najednou velká louka před ním. A přímo uprostřed té louky stály tři mohutné stromy. Vydal se tedy k nim, že si pod nimi v příjemném chládku trochu odpočine.

Jak tam tak sedí a rozhlíží se kolem sebe, spatří nedaleko velkou hromadu kamenů a v ní jakýsi vchod. Přemohla ho zvědavost, a tak se tam nakonec vydal podívat. A skutečně, zrak ho neklamal! Vešel vchodem dovnitř. Najednou ho však popadl pořádný strach a srdce mu bilo jako o život. Zvědavost však byla přece jen silnější, a tak šel úzkou chodbou dál, až spatřil jakési světlo a skleněné dveře. Otevřel je a ocitl se v malé místnosti, v ní prostřený stůl a vedle stolu postel. Nebylo tam však ani živáčka.

Mladík byl po dlouhé cestě vyhladovělý, a tak se s chutí pustil do připraveného jídla. Vtom…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 2 000 hodnocení