Špindírka 2. část

7
 min
5
+
Otevřít v Readmio

Druhá část ze série vtipných pohádek od Braňa Jobuse.Tatínek Jalafáš a maminka Gizela vůbec netuší, že u nich doma, přímo pod postelí jejich milovaného syna, přibyl nový a neobvyklý spolubydlící. A o jeho přítomnosti zatím neví ani samotný Jalafáš. A tak hned další ráno všechny čeká vskutku pořádný šok – Jalafášův uklizený pokoj.

Tuhle pohádku si můžete zdarma
stáhnout jako PDF
a vytisknout. V aplikaci Readmio máte tuto možnost u každé pohádky.
Špindírka 2. část
QR kód
Oskenujte QR kód k otevření pohádky v aplikaci

Druhá část ze série pohádek Braňa Jobuse. „Wau, tady je krááásně, samá špína a prach, to je nádhera!“ pochvalovala si Špindírka prostředí pod Jalafášovou postelí. Protože ji přepadl pořádný hlad, začala se svými chapadélky natahovat za veškerou špínou, na kterou dosáhla, a spokojeně ji tlačila do sebe. Čím víc papala, tím víc bylo uklizeno.

Protože však ještě neměla dost, vyplazila se zpod postele a rozhodla se sníst špínu z celého Jalafášova pokoje. „Teda, to byla bašta. S tímto kloučkem Šmudlou si budu rozumět. Tak dokonale zanedbaný pokoj, a on? Jak hezky spinká. Určitě se nemyl. Je tak krásně špinavý. Nádhera,“ pochvalovala si Špindírka a hladila si plné bříško v už vyčištěném Jalafášově pokoji. Zalezla zpátky pod jeho postel. Pravda, pořádně narostla, tak tak se tam vmáčkla.

Ráno začalo svítat a maminka Gizela Ontáčiková šla hned z koupelny a ze záchodu – tak, jak to bývalo zvykem – vzbudit syna do školy. Otevřela dveře a okamžitě strnula. Přišel šok, ze kterého se nemohla pár sekund vzpamatovat. Potom zavřela dveře. Pak je znovu otevřela, aby se přesvědčila, jestli se jí to nezdá, a celá vyplašená letěla za svým mužem Jalafášem Ontáčikem starším s nevídanou zprávou.

„Pojď se podívat, stalo se něco neuvěřitelného. Náš syn má uklizený pokoj!“ oznamovala zvýšeným hlasem a s vyvalenýma očima tuto sci-fi zprávu.

Jalafáš starší odložil rýžový kartáč, kterým si právě čistil montérky do práce, podíval se do kalendáře, zda náhodou není prvního dubna a zda si z něj manželka nestřílí. Pohlédl na ni ještě jednou a řekl: „Cože? Uklizený pokoj? No, jestli je to pravda, tak sním tento rýžový kartáč!“ Nevěřícně kroutil hlavou a přísahal, že to skutečně udělá, jestli mu manželka nelže. Samozřejmě, ještě než se spolu vydali do dětského pokoje, dočistil kartáčem svoje montérky.

A opravdu. Všechno vyleštěné, umyté, poklizené. V pokojíčku…

Tuto a další pohádky najdete v Readmio

... celou pohádku najdete v Readmio

Readmio je aplikace plná dětských pohádek oživených zvuky, které reagují na váš hlas. Spousta pohádek je zdarma, nové přidáváme každý týden.

Download from App StoreDownload from Google Play
RatingsRatingsRatingsRatingsRatings

4.8/5 · 1 500 hodnocení