Čtení zklidňuje mysl

13 července, 2020

Mohli by sme povedať, že po typickom ťažkom pracovnom dni takmer každý z nás túži mať od všetkého aspoň na chvíľu svätý pokoj. Úplne vypnúť obraz aj zvuk, o nič sa nestarať, nič neriešiť, jednoducho len tak byť, upokojiť svoju myseľ a nabrať nové sily. To všetko preto, aby sme boli schopní čo najlepšie zvládnuť nasledujúci deň, ktorý môže byť ešte o čosi náročnejší a hektickejší. Preplávať takto na chabej loďke, navyše pomalým prúdom, až k víkendu. Tomu maličkému ostrovčeku nádeje, kde konečne načerpáme trochu energie. Častokrát nám však ani príchod z práce domov vôbec nezaručuje tú vytúženú oázu pokoja. Na horko-ťažko dovlečené nákupy sa ihneď vrhnú najmladší členovia rodiny, ktorí nám veľavravným pohľadom naznačia, že od posledného jedla ubehlo už nekonečne veľa času. A tak roztáčame ďalší kolotoč úloh a povinností, ktorý sa uspokojením hladných členov rodiny rozhodne nekončí.

Väčšinou je slnko už dávno za horizontom, keď si konečne sadáme v obývačke na gauč a nachádzame chvíľku len pre seba, aby sme si vyčistili a utriedili naše myšlienky. Nevyhnutne si potrebujeme doslova zresetovať hlavu a preladiť na frekvenciu, kde vysielajú tiché a jemné vlny, čo nás vyzlečú z celého náročného dňa. Aj my v Readmiu to veľmi dobre poznáme. Našťastie, existuje perfektný nástroj na upokojenie mysle – čítanie. Je to skvelý spôsob, ako ukľudniť na záver dňa našu myseľ a dopriať si kvalitnejší spánok. A čím lepší spánok, tým lepší môže byť nasledujúci deň. 

Ponoriť sa len tak do príbehu a nechať sa strhnúť dejom, častokrát takým abstraktným a uleteným, no i napriek tomu volajúcim aj po našej prítomnosti, môže byť poriadne bláznivé, ale aj veľmi inšpiratívne. Čítanie každému otvára obrovský svet plný podnetov. Veď byť hlavným hrdinom s tým najúžasnejším charakterom, vykresleným do najmenšieho detailu, navyše aj so super schopnosťami, bolo snom mnohých z nás. Plniť všetky úlohy s nikdy nekončiacou silou, eleganciou a ľahkosťou… Samozrejme, svet veľakrát nie je taký, ako by sme chceli. Naše schopnosti nie sú vždy také, aké by sme si predstavovali. Ale aj napriek tomu máme možnosť snívať a hľadať inšpirácie. A nepoznáme lepší spôsob ako čítanie. 

Aj preto sme vytvorili aplikáciu plnú bláznivých príbehov, kde o hrdinov so super schopnosťami nie je nikdy núdza. Jednoducho chceme motivovať čo najviac ľudí k čítaniu, pretože veríme, že čítanie dáva zmysel, nabíja energiou a dokáže spájať. Budeme radi, ak nám napíšete – či už váš inšpiratívny príbeh, alebo len tak z dlhej chvíle. Pretože Readmio je síce značka, ale stoja za ňou ľudia. Občas vysmiati, občas ustarostení. Presne tak ako vy. 

Váš tím Readmio